Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doğalgaz güvence bedeli kaç taksitte ödenir?

Ev veya işyerine taşınan kimselerin almaları gereken aboneliklerin arasında doğalgaz aboneliği de yer alıyor. Peki, doğalgaz güvence bedeli kaç taksitte ödenir?


Ev veya işyerine taşınan kimselerin almaları gereken aboneliklerin arasında doğalgaz aboneliği de yer alıyor. Doğalgaz aboneliği için doğalgazı fiilen kullanacak olan gerçek veya tüzel kişiler ya da yetkili temsilcileri tarafından Doğalgaz Abonelik Sözleşmesi yapılıyor.


Doğalgaz Abonelik Sözleşmenizi; konut abonesi iseniz şubeye gitmeden İGDAŞ web sayfasından Online olarak da yapabilirsiniz.


Güvence Bedeli; İGDAŞ’ın alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla  mekanik sayaç kullanan abonelerden doğal gaz abonelik sözleşmesinin imzalanması sırasında aldığı bedel oluyor Ön ödemeli sayaç kullanan abonelerden güvence bedeli alınmıyor. 


Peki, doğalgaz güvence bedeli 2016 ne kadar?  Doğalgaz güvence bedeli kaç taksitte ödenir?


Doğalgaz güvence bedeli 2016

Kombi+Ocak ve/veya Sıcak Su   443 TL

D. Gaz Sobası + Ocak ve/veya Şofben 443 TL

Kombi 357 TL/adet

D. Gaz Sobası 357 TL/konut

Merkezi Sistem 357 TL x BBS(Bağımsız Bölüm Sayısı)

Ocak ve/veya Şofben 86 TL


Doğalgaz güvence bedeli faturaya 2 eşit taksite bölünerek yansıtılıyor. İkamet edilen adresten başka bir adrese taşınırken ilk abonelik işleminde ödenen güvence bedeli geri alınabiliyor. Yeni abonelik yaptırıldığında bu bedel tekrar faturaya yansıtılıyor.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com