Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doğalgaz ne zaman açılır?

Doğalgaz aboneliği için müracaatta bulunan ve müracaatı onaylanan kimselerin merak ettiği soru doğalgazın ne zaman açılacağı oluyor. Peki, doğalgaz ne zaman açılır?


Doğalgaz aboneliği için müracaatta bulunan ve müracaatı onaylanan kimselerin merak ettiği soru doğalgazın ne zaman açılacağı oluyor.


Doğalgazın aktif olarak kullanılabilmesi için “Gaz Açma İşlemi”nin yapılması gerekiyor. Bu işlem için ise Tesisatçı firmanın Bölge Müdürlüğü’nüze bağlı Tesisat Kontrol Servisi’ne başvurması ve gaz açılışı için randevu alması gerekiyor.


Randevu tarihinde İGDAŞ yetkili mühendisi tarafından tesisatın uygunluk kontrolü yapıldıktan sonra gaz açılıyor.


Gazınız açılmış olsun olmasın;


• Sözleşme imza tarihinizden itibaren, Güvence Bedeli'nin taksit yapılması halinde adınıza güvence bedeli taksitleri tahakkuk edilir. İlgili fatura veya faturaları son ödeme tarihlerine kadar ödeme zorunluluğunuz doğar.


• Uygunluk kontrolü ve gaz açılışı için gelindiğinde, tesisatçı firma temsilcisinin de hazır bulunması zorunludur.


• Bu kontrol yapıldıktan sonra gaz kullanım uygunluk belgesi tarafınıza verilmeden gaz kullanmayınız.


• Kendi adına sözleşmesi olmayan kullanıcılar, tükettikleri gazın bedelini cezalı şekilde ödemek durumunda kalacaklardır.


• Sözleşme adresinizden ayrılırken fesih işlemini yaptırınız. Daha önce ödemiş olduğunuz güvence bedeli, sözleşmenizin feshi sırasında, tarafınıza güncellenerek iade edilecektir.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com