Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doğan Turhan – Mat İnşaat İzmir

MAT İnşaat, İstanbul Ekspres ve Park Bornova Outlet Center'in Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Doğan Turhan, 17 Ocak 2014 tarihinde 78 yaşındayken vefat etmiştir. MAT İnşaat yönetim kurulu üyeleri Engin, Ersin Turhan'ın babası Doğan Turhan, İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştu.Doğan Turhan – Mat İnşaat İzmir
MAT İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Turhan (1936 - 2014)

Doğan Turhan, ne zaman nerede doğdu?


Tırhala eşrafından merhum Şemsettin Turhan ile merhume Müşerref Turhan Tuzcuoğlu'nun oğulları Doğan Turhan, İzmir'de 1936 yılında dünyaya geldi. Doğan Turhan İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Doğan Turhan iş hayatına ne zaman ve nasıl atıldı?


Dayısı Mehmet Ali Tuzcuoğlu ile birlikte MAT İnşaat'ın kurucu ortaklarından olan Doğan Turhan, 1964 yılında nakliyeciliğe de adım atarak sektörün lider kuruluşlarından İstanbul Ekspresi kurdu. Doğan Turhan, Park Bornova Outlet Center'i ne zaman kurdu? 


Dokuz yıl önce de Ege Bölgesi'nin ilk AVM'si ve ilk Outleti Park Bornova'yı kuran Doğan Turhan, uğraş verdiği sektörlerde öncülüğü, yenilikçiliği ve başarısı ile adından söz ettirdi. 
Doğan Turhan – Mat İnşaat İzmir

Doğan Turhan, Berrin Turhan ile evli ve üç çocuk babasıydı.Doğan Turhan'ın cenazesi ne zaman ?


Nakliye sektörünün duayenlerinden ve İzmir'in tanınmış işadamı Doğan Turhan (78), bir süredir tedavi gördüğü İstanbul'da hayata gözlerini yumdu. MAT İnşaat, İstanbul Ekspres ve Park Bornova Outlet Center'in yönetim kurulları başkanı Doğan Turhan'ın cenazesi 19 Ocak 2014 Pazar günü öğlen vakti İzmir Alsancak Hocazade Camii'nden ebediyete uğurlanacak.