Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doruk GYO

Adında GYO olan ama Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olmayan inşaat firmasıdır. Doruk GYO Şehircilik A.Ş., İTO kayıtlarına göre ‘ev tekstili’ meslek grubuna dahildir. Doruk GYO, Avcılar projesi Allure Tower ile bilinmektedir. İşte Doruk GYO’nun kuruluş hikayesi…Doruk GYO
Doruk GYODoruk GYO ne zaman, kimler tarafından kurulmuştur?


Doruk GYO Şehircilik A.Ş., ticaret hayatında uzun süredir faaliyette olan ortaklarının deneyim ve bilgisiyle; Tanbulut İnşaat, Karagözlüler Tekstil (Kardem), Ataöz Tekstil (İncihan) ve Kamekon İnşaat şirketleri tarafından 30 milyon 700 bin TL ödenmiş sermaye ile kurulmuştur.


Doruk GYO, İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre 26 Nisan 2012’de İTO’ya kaydolmuştur.Doruk GYO’nun meslek grubu nedir? 


Doruk GYO, İTO kayıtlarına göre ‘Ev Tekstili’ meslek grubuna dahildir. Firmanın internet sitesinde de şu bilgi yer almaktadır;


“Doruk GYO ŞEHİRCİLİK A.Ş. bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı değildir.”


İTO kayıtlarına göre firmanın iş konusu şöyledir; 


“Yün pamuk ipek suni ve sentetik elyaf ve benzeri maddelerden mamul tekstil ürünlerinin alımı satımı... Şirket amacını gerçekleştirmek için her türlü gayrimenkul alabilir satabilir kiralar kiraya verir bunlar üzerinde ayni ve şahsi her türlü hakları tesis edebilir, ipotek alabilir ipotek verebilir ve ipotekleri fek edebilir, şirket gayrimenkulleri üzerinde irtifak intifa sükna gayrimenkul mükellefiyeti kat irtifakı kat mülkiyeti tesis edebilir, her türlü gayrimenkullerle ilgili olarak tapu daireleri nezdinde cins tashihi ifraz tevhid taksim parselasyon ile ilgili her nevi muamele ve tasarrufları gerçekleştirebilir, Şirket gaye ve konusunun gerçekleştirilmesi için arsa arazi bina ve gayrimenkul hakları satın alabilir inşa edebilir iktisap edebilir satabilir iktasap edilen gayrimenkulleri devir ve ferağ, bunları kısmen veya tamamen üçüncü şahıslara kullandırabilirn veya kiralayabilir Lüzumlu görülecek menkul ve gayrimenkul malları satın alabilir satabilir kiralayabilir finansal kiralama yapabilir,yahut kiraya verebilir yurt içinde ve yurt dışından teminatlıyahut teminatsız her türlü borç alabilir, şirketin sahip olduğu her türlü menkul ve gayrimenkulleri ile her türlü sabit tesis ve demirbaşları üzerinde gerek namına gerekse üçüncü şahıs ve tüzel kişiler namına teminat kefalet işletme rehni ve ipotek tesis edebilir, fek edebilir, alacaklarına karşılık ipotek veya rehin alabilir borçlarının teminatı olarak veya üçüncü şahıslar lehine ipotek yahut rehin verebilir bu ipoteklerin terkinini talep edebilir her türlü kefalet ve teminat verebilir ve şirketin anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler.”Doruk GYO yönetim kurulunda kimler var? 


Ad Soyad Görevi - Temsil Şekli Sermaye

ATİP TAMBULUT Yönetim Kurulu Üyesi Sınırlı Yetkili

NÜVİT KARAGÖZLÜ Yönetim Kurulu Üyesi Temsil ve ilzama yetkili

METİN ÖZTÜRK Yön.Kur.Başkan Yardımcısı Temsil ve ilzama yetkili

AKAY TAMBULUT Yönetim Kurulu Başkanı Temsil ve ilzama yetkili

YUSUF KONYA Yönetim Kurulu Üyesi Temsil ve ilzama yetkiliDoruk GYO, hangi projeyi hayata geçiriyor?

Doruk GYOAllure Tower Avcılar: Doruk GYO tarafından İstanbul Avcılar Kabataş mevkiinde hayata geçiriliyor olan Allure Tower projesinin inşaat çalışmaları yeni başladı. Nisan ayında satışa sunulması planlanan Allure Tower Avcılar kentsel dönüşüm projesi İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü'ne yakın mesafede yer alıyor.


Doruk GYO, Allure Tower Avcılar projesinde 400 konut inşa edecek. 9 bin 184 metrekare alan üzerinde yükselen Allure Tower Avcılar projesinde 1+1 ve 2+1 daire tiplerine yer veriliyor.


8 adet dükkanın da yer alacağı Allure Tower Avcılar projesinde dükkanların her birinde depo, asma kat, otopark bulunacak. Allure Tower Avcılar projesinde teslimlerin 30 ay içerisinde yapılması planlanıyor.


Allure Tower Avcılar projesinde 300 adet 1+1, 100 adet 2+1 daire bulunuyor. Avcılar Allure Tower projesinde 1+1 daireler 50 metrekare, 2+1 daireler 70 metrekare büyüklüğe sahip. 503 araçlık otoparkın yer aldığı Allure Tower projesinde yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness, çocuk oyun alanları olacak.


Emlakkulisi.com’da Gülcihan Yelkenci imzasıyla 10 Ocak 2014’te yayımlanan habere göre; Allure Tower projesinde daireler Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü manzarasına sahip. İstanbul, Gelişim, Beykent, Kültür üniversitelerine yakın konumda yükselen Allure Tower Avcılar projesi deniz otobüsüne 3 kilometre mesafede yer alıyor. Doruk GYO iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Dr. Sadık Ahmet Cad. No:182-1 Avcılar - İstanbul

Tel: 444 1 779 

Mail: info@dorukgyo.com

Web: dorukgyo.com