Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doyap Yapı konkordato talep etti!

İnşaat, enerji, ve dijital sistemler dallarında faaliyet gösteren Doyap Yapı konkordato talep etti. Alacaklılar iş bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz edebilecekler...


Doyap Yapı San. Müh. A.Ş., konkordato talep etti. Şirket, inşaat, enerji, ve dijital sistemler dallarında faaliyet gösteriyor. Çalışma hayatına 1983 yılında proje hizmetleri ile başlayan firma  pek çok projeye imza attı.


Doyap Yapı hakkında 14 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçici mühlet kararı verildi. Alacaklılar iş bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekler ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini talep edebilecekler.


İlan metni:


T.C. İZMİR 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI

ESAS NO : 2018/1312


7101 Sayılı Yasanın 15. Maddesi ile değişik 2004 Sayılı Yasanın 287/1 maddesi gereğince İİK'nun 286. Maddede belirtilen belgelerin davacı şirket yönünden eksiksiz olarak mevcut olduğu tespit edildiğinden,  İzmir  Ticaret Sicil Müdürlüğünün Merkez 60656 sicil numarasında kayıtlı "DOYAP YAPI SAN MÜH. A.Ş.'' hakkında 14.11.2018 tarihinden itibaren geçici mühlet kararı verilmiş olup, Alacaklıların iş bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri, 7101 Sayılı Yasanın 16. Maddesi ile değişik 2004 Sayılı Yasanın 288/2 maddesi gereğince ilan olunur.


Web: http://www.doyap.com.tr/