Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dükkan tahliye taahhütnamesi örneği 2016!

Tahliye taahhütnamesi, kiracının kiraladığı taşınmazı ne zaman tahliye edeceğine dair imzaladığı taahhüt oluyor. İşte dükkan tahliye taahhütnamesi örneği 2016..


Tahliye taahhütnamesi, kiracının kiraladığı taşınmazı ne zaman tahliye edeceğine dair imzaladığı taahhüt oluyor. Böylece kiracı, tahliye taahhütnamesi vererek  kiraladığı taşınmazı boşaltacağı tarihi beyan etmiş oluyor. 


Tahliye taahütnamesinin geçerli olabilmesi için sözleşmenin imzalandığı tarihten sonra verilmiş olması, yazılı olması ve özgür irade ile verilmiş olması gerekiyor.


Kanunen kiracı, kiralananın teslim edilmesinden sonra, kiraya verene karşı, kiralananı belli bir tarihte boşaltmayı yazılı olarak üstlendiği hâlde boşaltmamışsa kiraya veren, kira sözleşmesini bu tarihten başlayarak bir ay içinde icraya başvurmak veya dava açmak suretiyle sona erdirebiliyor.


Dükkan tahliye taahhütnamesi örneği


TAAHHÜT EDEN(KİRACI)

ADI SOYADI     (ÜNVANI)    :

 

MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)

ADI SOYADI                  :          

 

TAHLİYE EDİLECEK

MECURUN ADRESİ              :

 

TAHLİYE TARİHİ              :

 

Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak Türk Borçlar Kanunu gereğince boş ve sağlam olarak yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.

 

TAAHHÜT TARİHİ                     :

 

TAAHHÜT EDEN                      :

 

İMZASI             
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com