Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dünyanın en pahalı kral dairesi açıklandı!

Dünyanın en pahalı kral dairesi açıklandı: President Wilson Hotel'in kral dairesi olan Royal Penthouse Süit..


İsviçre’nin Cenevre kentindeki “President Wilson Hotel” Royal Penthouse Süitinin 108 bin dolarlık (408 bin lira) gecelik fiyatıyla diğer otellere fark attı. 

 

Lüksle kaplanan Royal Penthouse Süit, milyarderlere hitap ediyor. 1700 metrekarelik terası olan  Royal Penthouse Süit Cenevre Gölü’nü ve İsviçre Alpleri manzarasına sahip.


Avrupa’nın en büyük kral dairesi olarak kayıtlara geçen  Royal Penthouse Süit içerisinde 12 ayrı yatak odası, 12 mermer banyo, 26 kişilik yemek masası, bilardo odası, piyano, spor salonu, kütüphane bulunuyor. Kral dairesinin duvarları ise değerli sanat eserleriyle dolu.

 

En önemli özelliği üst düzey güvenlikli olması olan Royal Penthouse Süit'in camları ve kapıları kurşun geçirmiyor. Bu özelliğiyle kral dairesi milyarderlerin bu oteli tercih etmesine neden oluyor. 


Kral dairesinde konaklayan misafirlere özel aşçı ve uşak hizmet ediyor. Süitin banyolarında Hermes marka banyo ürünleri kullanılıyor. Kral dairesinin kapıları ve camları kurşun geçirmiyor.

 

Lüks ve son derece güvenli olan kral dairesini tek kusuru ise, kahvaltı hariç gecelik fiyatının 108 bin dolar (yaklaşık 408 bin lira) olması. Kral dairesinin saati 4 bin 500 (17 bin lira), dakikası 75 dolara (282 lira), saniyesi ise 1.25 dolar (4 lira 70 kuruş) olarak hesaplandı.Dünyanın en pahalı kral dairesi açıklandı!


Dünyanın en pahalı kral dairesi açıklandı!