Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Duş teknesi

Üzerinde duş alınan, fazla yüksek ve derin olmayan banyo elemanıdır. Küvet olmayan banyolarda isteğe göre duş teknesi kullanılır.
Duş teknesi nedir?


Duş teknesi, banyo yapmak amacı ile banyonun bir köşesine yerleştirilmiş, yüksekliği çok derin olmayan yapı malzemeleridir. Genellikle küçük banyolarda kullanılır. Ayrıca evde yaşlı, engelli ve çocuk var ise ev sahipleri duş teknesini küvet yerine tercih edebilir.Duş teknelerinde hangi malzemeler tercih edilmelidir?Duş tekneleri akrilik, çelik, seramik ve kompozit ürünlerden üretilmektedir.


Akrilik: Hesaplıdır.     

Çelik: Dayanıklıdır.  

Seramik: Dayanıklı ve temizliği kolay bir üründür.

Kompozit: Birden fazla çeşidi olan üründür.Duş teknesi


Duş tekneleri kaç çeşitten oluşur?Duş tekneleri kare, köşe, dikdörtgen olmak üzere 3 şekilden oluşur. Kare duş tekneleri; dar alanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Köşe duş tekneleri ise köşe alanları değerlendirmek üzere üretilen tekne şeklidir. Dikdörtgen duş tekneleri de rahat bir banyo yaratma amacı ile üretilmiştir.Duş teknesinin montajı nasıl yapılır?1. Duş teknesinin montajı yapılırken dik tutulmalıdır.

2. Gider aksamına silikon sürülerek sabitlendirilmelidir.

3. Aksamın parçaları birleştirilmeli ve yalıtım contasının duş teknesinin altında kalacak şekilde yerleştirilmelidir.

4. Duş teknesi yerleştirilirken yüksekliği uygun boyutta bir takoz ile sağlanmalıdır.

5. Yan paneller duş teknesine monte edilmelidir.

6. Duş teknesinin montajı tamamlandıktan sonra da karolar döşenmelidir.

7. Estetik bir görüntü için küvet kenar çıtası kullanılabilir.Duş teknelerinin ölçüleri ne kadardır?Duş tekne ölçüleri 70 X 120, 80 X 140, 110 X 110, 80 X 80 olarak üretilmiştir. Duş tekne boyutları sabittir ve değişmez.Duş teknesi markaları hangileridir?1.       Kare Aksesuar

2.       Hüppe Duşakabin

3.       Seremi

4.       Artemis

5.       Formina Banyo

6.       PlatinDuş teknesi