Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

E7 Grup

Kayaşehir'de Celaloğlu İnşaat ile Kaya City Residence, Göztepe'de Suare Residence, Ataşehir'de Quant Residence ve Düzce Akçakoca'da Sky Tower Hotel projelerini hayata geçiren gruptur. E7 Grup İcra Kurulu Başkanı Hamit Zekayi Aydeniz'dir.
E7 Grup’un tarihçesi nedir?1966′da Gaziantep’te kurulan fabrika ile 10 yıl süreyle Türkiye’nin 4. büyük imalatçısı olarak ayakkabı sektöründe yer aldı.


1976′dan 1986′ya kadar 10 yıl süreyle ithalat ile ilgili iş faaliyetlerini sürdürdü.


1986′dan 2008′e kadar 22 yıl gayrimenkul yatırımı ve inşaat sektörü alanlarında faaliyet gösterdi.


2008 Eylül ayından itibaren E7 YapıMarket adı altında ‘tedarikçi firma’ olarak hizmet vermeye başladı.


2008 yılının Aralık ayından itibaren E7 Yapı Halkalı’da 850 dairelik ilk projesine imza attı.


2009 yılının Ocak ayından itibaren enerji sektöründe, E7 Enerji olarak faaliyet göstermeye başladı.


2009 yılının Haziran ayında yapı malzemeleri grubunda üretici markası olan ZIMMER´i faaliyete geçirdi.


2009 yılında grup bünyesine katılan E7 Elektrik bölümü ile elektrik alanında da çalışmalarda bulunmaya başladı.


2010 yılında E7 Maden olarak maden sektöründe faaliyet göstermeye başladı.


2010 yılında NETZ markasıyla ısı yalıtım sektöründe sıva filesi ithalatına başladı.


2011 yılında SETTE markasıyla Endüstriyel Mutfak alanında E7 Mutfak faaliyet göstermeye başladı.


2011 yılında yapı malzemeleri grubunda üretici markası olan MESSIGRANIT’ i dâhil etti.


2011 yılında Akçakoca’da 5 yıldızlı Sky Tower Hotel E7 Grup bünyesinde hizmet vermeye başladı.E7 Grup’un patronu kimdir?


E7 Grup


E7 Grup İcra Kurulu Başkanı Hamit Zekayi Aydeniz’dir. E7 Grup bünyesindeki inşaat firması Kraton A.Ş. ne zaman kuruldu?Kraton İnşaat Şirketi, 20 Eylül 2011 tarihinde Beykoz' da kuruldu. Kraton İnşaat Şirketi'nin iş konusu; her türlü konutlar, villalar, konut kooperatifleri, endüstri yapıları, işyerleri merkezleri, üretim tesisleri, sanat yapıları, spor tesisleri, dinlenme tesisleri, oteller, tatil köyleri, turizm tesisleri, yapıları inşa etmek ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işleri yapmak olarak belirlenmiştir.

 


Kraton A.Ş. hangi projeleri hayata geçirdi?Sky Tower Hotel: Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 2012 yılında açılan Sky Tower Hotel, 5 yıldızlı otel kategorisinde hizmet veren, 189 oda ve 550 yatak kapasitesine sahip bir oteldir. 


E7 Grup
Sky Tower Hotel


Otel, Karadeniz'in tek mavi bayraklı plajına sahip olup, Akçakoca'da denize sıfır konumda yer almaktadır.Kaya City Residence: Celaloğlu ve Kraton A.Ş. işbirliği ile İstanbul'un Merkezi Kayabaşı' nda yapılan bir projedir. E7 Grup bünyesindeki Kraton A.Ş. proje için arsa temini sağlamıştır. 


E7 Grup
Kaya City Residence


Proje 6 blok 236 daireden oluşmakta olup, 15.650 m² lik bir alanını kapsamaktadır. Proje uygunve avantajlı fiyatlarla satışa çıkmış durumdadır.Suare Residence: Göztepe'nin merkezinde yaşamın ve yatırımın değerini arttıran bir proje olarak inşa edilmektedir. E7 Grup
Suare Residence


Çağın modern ihtiyaçlarını karşılayacak en ince ayrıntılar düşünülerek oluşturulan bir proje özelliği taşımaktadır.Quant Residence: Ümraniye Ataşehir Şerifali Bölgesinde hayata geçiriliyor. E7 Grup

Quant ResidenceModern mimarisiyle fark yaratan projenin en dikkat çeken özelliği ferah yaşam alanları inşa edilmesidir.Lounge Projesi: Eroğlu Grubu ile yürütülen proje, Avrupa yakasında Küçükçekmece Gölü'nün hemen yanıbaşında yer almaktadır.  Farklılaşan mimarisi, ferah yeşil alanları ve sosyal aktiviteleri ile dikkat çeken projede 1+1'den 4+1'e kadar pek çok farklı daire alternatifleri yer alacaktır.Huzzak Projesi: Huzzak Yapı ve Kraton A.Ş. yenilikçi mimari çözümleri yakından takip edip, özgün yorumuyla projelerine yansıtıyor. Kraton A.Ş. ve E7 Grup iletişim bilgileri neler?Adres: Basın Ekspres yolu Değirmenbahçe Cad.No:5 Bahçelievler / Çobançeşme / İstanbul

Telefon: +90 212 579 70 79 

Fax: +90 212 579 07 48

E-mail: info@kraton.com.tr

Web Adresi: www.kraton.com.tr


E-mail: info@e7grup.com , ik@e7grup.com

Web Adresi: http://e7grup.com/