Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eczacıbaşı Gayrimenkul

Eczacıbaşı Topluluk tarafından 1989 yılında kuruldu. Firma, Zekeriyaköy’de Ormanada projesini hayata geçirdi.Eczacıbaşı Gayrimenkul ne zaman kuruldu?


Eczacıbaşı Gayrimenkul; 1989 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nun inşaat ile ilgili projelerini hayata geçirmek amacıyla kuruldu. 2007 yılından itibaren de gayrimenkul geliştirme ve proje yönetimi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.


Firmanın hayat geçirdiği projeler:  Kanyon Projesi (Levent), Kanyon Heliport (Kanyon Ofis Binası, Levent), Eczacıbaşı Holding Binası (Levent), Yeni Ofis Binası 193 (Levent), E-Kart Elektronik Kart Sistemleri Fabrikası (Gebze) ve Eczacıbaşı Spor Kulübü Spor Salonu İnşaatı (Ayazağa).


Eczacıbaşı Gayrimenkul Genel Müdürü Mehmet İmre’dir.


Eczacıbaşı Holding yönetiminde hangi isimler yer aldı?


Yönetim Kurulu Başkanı-Bülent Eczacıbaşı  

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları-Faruk Eczacıbaşı-Sezgin Bayraktar

Yönetim Kurulu Üyeleri:  Prof. Dr. Asaf Savaş Akat -Dr. Öztin Akgüç-Dr. Ant Bozkaya-Prof. Dr. Mustafa Fadlullah Cerrahoğlu-Oktay Tulpar.

CEO-Dr. Erdal Karamercan

Grup Başkanları

Mali İşler Grup Başkanı-M. Sacit Basmacı    

Stratejik Planlama ve Finansman Grup Başkanı-Levent Ersalman

Yapı Ürünleri Grubu Başkanı-Hüsamettin Onanç 

Sağlık Grubu Başkanı-Sedat Birol

Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı-Hakan Uyanık

İnsan Kaynakları Grup Başkanı-Ülkü Feyyaz Taktak

Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı-Levent Kızıltan

Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanı-Okşan Atilla Sanön

İnovasyon Koordinatörü-Ata Selçuk


Eczacıbaşı Gayrimenkul


Ormanada projesinin özellikleri nedir?


Zekeriyaköy’de inşa edildi. 273 adet konuttan meydana geldi. Bunların 188 adeti 5 tip villa, 81 adeti ise 15 farklı tipte sıra evler şeklinde tasarlandı. 2 etaptan meydana gelen projede yer alan daire büyüklükleri 150 metrekare ile 300 metrekare arasında değişti.


2013 Aralık ayında teslim edilmesi planlanan Ormanada projesinin ortak kullanım alanları şöyle:  Masaj odaları, iki adet yüzme havuzu, plates-fitness merkezi, buhar odası ve otopark alanları.


Projenin mimari tasarımları  Torti Gallas and Partners, Kreatif Mimarlık ve Rainer Schmidt Landscape Architects işbirliğiyle gerçekleşti.  Adameydan, Adamekan ve Adaçarşı isimlerini taşıyan sosyal yaşam alanlarına yer verildi. 

Ormanada’da yer alan konutlar 2013 Haziran ayı itibari ile aylık 6.500 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.  Ormanada Zekeriyaköy ödeme planı'na göre tutarın yüzde 25'i peşinat olarak ödeniyor ve kalan miktar banka kredisi kapsamında 120 aya kadar vadelendiriliyor. Projede aynı zamanda 25'lik peşinat ödemesi yapıldıktan sonra 10 yıl vade ve yüzde 0,40 sabit faiz imkanı sunuluyor. 


İletişim bilgileri: 0212 201 59 30 www.ormanada.com


Eczacıbaşı Gayrimenkul


Hangi ünlü Ormanada projesinden konut sahibi oldu?


Cem Yılmaz Eczacıbaşı Gayrimenkul tarafından Zekeriyaköy'de inşa edilen Ormanada projesinden bir villa satın aldı. Evlendikten sonra yatırım yönünü emlak üzerine çeviren ünlü komedyen, Ormanada'daki evini 3,5 milyon dolara satın aldı. 


Eczacıbaşı Gayrimenkul


Ormanada nerede?


İstanbul Zekeriyaköy’de bulunan Ormanada, Boğaz ve Maslak hattına 15 dakika, Sarıyer-Çayırbaşı tüneli ve Maslak bölgesi metro duraklarına da oldukça yakın mesafede konumlandırıldı. Koç Üniversitesi ile komşu olan Ormanada’ya yakın olan eğitim kurumları da şöyle:


Açı Okulları, Doğa Koleji, Darüşşafaka Okulları, Enka Okulları, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi.


Ormanada’ya yakın olan sağlık kurumları: Özel Amerikan Zekeriyaköy Aile Hekim Merkezi, Acıbadem Maslak Hastanesi.


Ormanada’ya yakın plajlar: Burc Beach, Dalia Beach, Belgrad Ormanı, Atatürk Arboretumu.


Eczacıbaşı Gayrimenkul iletişim bilgileri nedir?


Kanyon Ofis: Büyükdere Caddesi 185 Levent 34394 - İstanbul

Tel: 0 212 371 70 00 Faks: 0 212 371 71 10