Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eda Dedeoğlu kimdir?

2008 yılı sonunda Ferda Dedeoğlu Bozkurt ile birlikte İstanbul'da Dedeoğlu Mimarlık Ofisi'ni kuran Mimar Eda Dedeoğlu kimdir?


 Eda Dedeoğlu kimdir? Eda Dedeoğlu, 2003 yılında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştur. Aynı yıl Dedeoğlu İnşaat A.Ş.'nde Mimar olarak çalışmaya başlamıştır. 


2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü, Mimari Tasarım Programı'nda yüksek lisans eğitimine başlamış, 2008 yılında "Çağdaş Metropolde Görünmeyen Sınırlar ve Kamusal Alanın Yitimi" konulu yüksek lisans tezini tamamlamıştır. 


2006 yılında KG Mimarlık ofisinde çeşitli projelerde çalışmıştır. 2007 yılı ve sonrasında, Dedeoğlu İnşaat A.Ş. bünyesinde çalışmalarına devam ederken, 2008 yılı sonunda bu şirkete bağlı olarak, Ferda Dedeoğlu Bozkurt ile birlikte İstanbul'da Dedeoğlu Mimarlık Ofisi'ni kurmuş, 2010 yılında Seda Dedeoğlu da aralarına katılmış, halen birlikte çalışmalarına devam etmektedirler.


Dedeoğlu Mimarlık

1980 yılında Şaban Dedeoğlu tarafından kurulmuş olan Dedeoğlu İnşaat AŞ'nin bünyesinde, Ferda Dedeoğlu Bozkurt ve Eda Dedeoğlu Şahin tarafından, 2009 yılında faaliyete geçirilmiştir. 


2011'de Seda Dedeoğlu'nun katılımıyla çalışmalarına devam ederek, çeşitli mimari proje yarışmalarına girmiş ve birincilik elde etmiştir. 


Mimar 3 kız kardeş, konut, sosyal yapılar ve kültür yapıları gibi projelerin yanı sıra iç mekan ve mobilya tasarımı, mimari fotoğraf çekimi, gibi çeşitli alanlarda, çalışmalarını geliştirmektedir.