Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eda Yeyman kimdir?

Pab Mimarlık bünyesinde mimari çalışmalarına devam eden Eda Yeyman kimdir? Eda Yeyman hangi okuldan mezun?


Eda Yeyman kimdir? Eda Yeyman, İstanbul'da doğdu. Irmak Lisesi'nin ardından, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.

 

Halen İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık-iç mimarlık çift anadal programında mimarlık lisans eğitimini sürdürmekte ve PAB Mimari Tasarım'da mimarlık kariyerine devam etmektedir.


PAB mimarlık..

PAB, mimari ve kentsel potansiyelleri esnek araştırma ve tasarım biçimleri aracılığıyla keşfetmeyi ve üretime dökmeyi hedefleyen bir mimarlık oluşumudur.


PAB, 2007 yılında Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım tarafından İstanbul’da kuruldu. Farklı deneyimlerini bir araya getiren ofis ortakları, kısa sürede mimari tasarım projelerinden şantiye uygulamalarına, çeşitli araştırma projelerinden mimari yayıncılığa kadar, merkezine mimarlığı alacak şekilde pek çok alanda üretim yaptı. Ofisin temel ilkesi olan çokdisiplinliliği, geçmiş deneyimleri ve farklı ilgi alanlarıyla destekleyen ekip, dünyadaki gelişmeleri takip eden, daima sorgulayan, araştıran yenilikçi bir bakış açısıyla üretimine devam ediyor.


İletişim bilgileri..

Adres:İstiklal Cad. Postacılar Sok. 

No:1/3B 34433 Beyoğlu İstanbul

t: +90 212 292 76 00

f: +90 212 381 76 07