Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Elazığ Defterdarlık binası arsa karşılığı ihalesi 14 Nisan'da!

Elazığ'da defterdarlık binasının yapımına ilişkin süreçte sona gelindi. Defterdarlık Sarayı’nın yapımına ilişkin ihale 14 Nisan 2017 tarihinde yapılacak..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Elazığ defterdarlık binasının yapımına ilişkin süreçte sona gelindi. Defterdarlık Sarayı’nın yapımına ilişkin ihale nisan ayında gerçekleştirilecek. 14 Nisan 2017 tarihinde Elazığ Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek ihale ile yeni bina arsa karşılığı yaptırılacak. Şahinkaya merkezde bulunan ve Milli Emlak Müdürlüğüne ait 3 arazi karşılığı yaptırılacak Defterdarlık Sarayı ile bir süredir kirada bulunan Defterdarlık da kiradan kurtulmuş olacak.


İMAR REVİZYONU ARSALARININ DEĞERİNİ ARTTIRDI

Konuya ilişkin görüşlerini bildiren Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, Belediye tarafından yapılan imar revizyonu ile yaklaşık 11,5 milyon lira değerinde olan arsaların değerinin 14 milyon liraya kadar çıktığını söyledi. İhaleyi alacak şirketin bu arsalar karşılığında Defterdarlık Sarayını yapacağını ifade eden Şimşek, arsalar dışında şirkete ek bir ödeme yapılmayacağını söyledi.


 ‘BELEDİYE BAŞKANIMIZ MÜCAHİT YANILMAZ’A BORÇLUYUZ’

Yeni Defterdarlık Sarayının hayırlı olmasını dileyen Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, konuşmasının devamında şunları aktardı: “Elazığ Defterdarlığı, Elazığ Maliyesi çalışanlarına ve sendikamız üyelerine hayırlı olsun. Taleplerimiz sonucunda Bakanlıklar ve Milli Emlak Müdürlüğünün işbirliği ile Elazığ Defterdarlık Sarayı binasının yapım çalışmalarına başlanacak. Tabi ki bu konuda bir teşekkürü de Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a borçluyuz. Çünkü Adliye Sarayı altındaki boş arazi kamu alanı olarak işaretlenmemişti. Ayrıca bu arsa üzerine yapılacak olan inşaatın 3 kattan fazla olmaması gerekiyordu. Ama Büro Memur-Sen Elazığ Şubesinin girişimleri ve Belediye Başkanımızın yardımıyla da bu konuyu da hallettik.”


‘ARSA İHALESİ 14 NİSANDA YAPILACAK’

Arsa ihalesinin 14 nisanda yapılacağını söyleyen Başkan Şimşek, “Konuyu bir dilekçe ile Belediyeye bildirdik. Dilekçemiz Belediye Meclisi İmar Komisyonundan geçti. 3 kattan fazla inşaat yapılarak arsa kamu alanı olarak işaretlendi. Bu çalışmalar neticesinde Elazığ’daki Defterdarlık binası girişimleri başladı. En son gelinen nokta ise arsa karşılığı yapılacak bina için 14 nisanda ihaleye çıkılıyor. Saat 10:00’da yapılacak ihalenin şehrimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  


‘BİNA 7 KAT OLACAK’

Başkan Şimşek, yapılacak olan Elazığ Defterdarlık Sarayı binasının fiziki yapısını ise şöyle tanıttı: “Yeni Defterdarlık binası 7 kat olacak. Binanın bodrum katlarından biri otopark, diğeri arşiv olacak. Zeminle birlikte binanın 4 katında ise idari personel bulunacak. Ayrıca konferans ve toplantı salonu ile birlikte en üst katı da yemekhane olacak şekilde inşa edilecek.”


Fırat Gazetesi