Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Elektrik aboneliği başvurusu nereye yapılır?

Bir ev ya da işyerinde elektrik kullanımının açılabilmesi için kullanıcının kendi adına abonelik alması gerekiyor. Peki, elektrik aboneliği başvurusu nereye yapılır?


Elektrik aboneliği başvurusu nereye yapılır?


Bir ev ya da işyerinde elektrik kullanımının açılabilmesi için kullanıcının kendi adına abonelik alması gerekiyor. Elektrik aboneliği almak isteyen mal sahibi ya da kiracılar gerekli belgeler ile yetkili birimlere müracaat edebiliyor. 


Peki, elektrik aboneliği başvurusu nereye yapılır? Elektrik aboneliği başvurusu nereden yapılır?


Abonelik talep edilen adrese en yakın Elektrik İdaresine ya da yetkili birime başvurulabiliyor. 


Talebinizin ilk elektrik enerjisi bağlantısı olması veya bağlantısı bulunan kullanım yerleri için olan abonelik başvurularınıza ilişkin başvuru dilekçesi, istenecek belgeler ile yapılması gereken bağlantı anlaşması ve perakende satış belgeleri BEDAŞ'ın web sayfasında yer alıyor.


Elektrik aboneliği için gerekli belgeler:


​Şahıslar için: 

Kimlik fotokopisi, ikametgah, daha önce kullanılan tesisat numarası, vergi kimlik numarası fotokopisi (aslı ile birlikte), vatandaşlık numarası, ev sahipleri için tapu kiracılar için kira kontratının fotokopisi aslı ile birlikte. 


İşyerleri için: 

Tapu veya kira kontratı, vergi levhası, kimlik fotokopisi, daha önce kullanılan tesisat numarası, ikametgahı, şirketler için imza sirküleri, ticaret odası faaliyet belgesi ve kaşe istenen belgelerdir.
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com