Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Elektrik abonelik ücreti 2015!

Elektrik aboneliği için yapılan başvurunun ardından abonelik ücretinin de ödenmesi gerekiyor. Peki, elektrik abonelik ücreti ne kadar?


Elektrik abonelik ücreti 2015!


Bir ev ya da işyeri kiraladığınızı ya da satın aldığınızı düşünelim. Taşınmazdaki elektrik başta olmak üzere bazı abonelikleri üzerinize almanız gerekiyor.


Elektrik aboneliği için elektrik dağıtım firmasına gerekli belgeler ve bir dilekçe ile müracaat edilebiliyor. Aynı zamanda elektrik abonelik ücretinin de ödenmesi gerekiyor. Peki, elektrik abonelik ücreti ne kadar?


Elektrik abonelik ücreti 2015

Bağlantı bedeli, bir defaya mahsus olmak üzere ve ilk bağlantı anlaşması yapılması esnasında tahsil ediliyor ve geri ödenmiyor.

 

Dağıtım bağlantı bedelleri: 0-15 kW (dahil) 64,3TL, 15-100 kW 147 TL, 100 kW üzeri 186,8 TL O.G bedelleri, 0-400 kVA (dahil) 608,8 TL, 400 kVA üzeri 756,6 TL


Bağlantı için yapılan başvuru, dağıtım lisansı sahibi tüzel kişi tarafından, dağıtım sisteminin mevcut durumu çerçevesinde genişleme yatırımı veya yeni yatırımın gerekli olması hususları da dikkate alınarak değerlendiriliyor.


Dağıtım sisteminin mevcut durumunun bağlantı talebinin karşılanması için uygun olması halinde, şirketimiz ile başvuru sahibi arasında bağlantı anlaşması imzalanıyor.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com