Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emay İnşaat

Hakan Çağlar ve Yusuf Gören tarafından 1995 yılında Ankara’da kuruldu. Firma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ihalelerini kazanarak toplu konut inşaatı işine girdi ve son olarak Kentplus Kadıköy projesini hayata geçirdi.


Emay İnşaat

Hakan ÇağlarEmay İnşaat ne tür işlerde bulundu?


Emay İnşaat; Ankara’da 1995 yılında Hakan Çağlar ve Yusuf Gören tarafından kuruldu. Firma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1996 yılında ihale edilen konut işlerini kazandı. Zaman içinde SSK, MEB, Oyak, Bayındırlık gibi kurumların binalarını inşa etti. Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından ihale edilen, tünel kalıp sistemi ile inşa edilecek olan toplu konut projelerini gerçekleştirdi. 


2010 yılı içinde markalı konut projeleri çalışmalarına devam etti ve 5 yıldızlı otel, hastane gibi projeleri de hayata geçirdi. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar’dır.


Emay İnşat faaliyetleri nedir?


-Proje tasarımı

-Proje yönetimi

-Proje inşaatı

-Proje finansmanı

-Toplu Konut Projeleri


Emay İnşaat tarafından tamamlanan projeler hangileridir?


-Maltepe Toplu Konut İnşaatı – İBB 

-Adapazarı 182 adet konut ve ada içi altyapı çevre düzenleme işi – TOKİ

-Düzce Merkez 558 adet konut ve ada içi altyapı çevre düzenleme işi – TOKİ

-14.Hrup 3 adet ilköğretim okulu inşaatı – İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı

-Ataşehir 2.044 adet konut inşaatı – Emlak GYO

-İzzet Ünver Lisesi inşaatı - İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı

-Aşağı Dudullu İlköğretim Okulu – MEB

-Bolu Defterdarlık Binası İnşaatı – Emek İnşaat İşletmeleri

-Halkalı SSK 400 yataklı hastane inşaatı – Oyak İnşaatı

-Çaycuma 100 yataklı SSK hastanesi inşaatı – Oyak İnşaat

-Kartal konut inşaatı – İBB

-Alibeyköy konut inşaatı – İBB

-Avcılar Ziraat Bankası inşaatı 

-KİPTAŞ İkitelli Cami İnşaatı – İBB

-Kartal Soğanlık konut inşaatı – İBB

-Pendik Kadın ve Doğum Hastanesi inşaatı – İBB

-Kartal Soğanlık konut + işyeri inşaatı – İBB

-Sümer Holding inşaatları – İBB

-Isparta Türk Telekom inşaatı – Türk Telekom Müdürlüğü

-Hisartepe Eğirdir santral binası inşaatı – Türk Telekom Müdürlüğü

-Süleyman Demirel Üniversitesi spor tesisleri inşaatı

-Lipetgaz dolum tesisleri

-Gazimuhtarpaşa İlköğretim Okulu inşaatı - İstanbul Bayındırlık ve İskan Bakanlığı


Emay İnşaat’ın markalı konut projeleri hangileridir?


1. Kentplus Ataşehir

2. Kentplus Mimar Sinan

3. Kentplus Kartal

4. Ataşehir Brandium


Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar konut fiyatları ile ilgili neler söyledi?


Konut fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulunan Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, “100 bin liranın altında konut satılamaz. İnşaata başlamadan ruhsat harçlarının toplamı, iskan ve tapu masraflarının 35 bin lirayı buluyor zaten. 100 bin TL’ye nasıl konut satılır?” dedi.


Emay İnşaat


Kentplus Mimar Sinan projesinin özellikleri nedir?


1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerden meydana gelen proje, Büyükçekmece’de konumlandırıldı. Kentplus Mimar Sinan 19 blok şeklinde tasarlandı. 42 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Kentplus Mimar Sinan’da bulunan 1+1 daireler 61 ile 64 metrekare, 3+1 daireler 140 metrekare ve 4+1 daireler de 173 metrekare büyüklükte inşa edildi. 


Projenin dikkat çeken özellikleri arasında dinlenme terası, güneşlenme terasları, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, cafe restoran, kuru temizle, çocuk oyun alanları, kameriyeler, yürüyüş yolları, parklar, kapalı- açık otopark, 24 saat güvenlik hizmeti, market ve eczane yer aldı.


2013 Ocak ayı itibari ile 2+1 dairelerin satışları tamamlanmış olup, 1+1, 3+1 ve 4+1 daireler de 160 bin TL ile 375 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim yapılırken, 48 ay da vadelendirme imkanı sağlanıyor.


İletişim bilgileri: 444 2 001 www.kentplus.com


Emay İnşaat


Kentplus Centrium nerede?


Toplam 796 adet konut, 110 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin yer verildiği Kentplus Centrium projesi Bostancı’da konumlandırıldı. 


Teslimlerin hemen gerçekleştiği projede bulunan daireler; normal kat, dubleks, townhouse ve bahçe veya kat teraslı olarak tasarlandı. 


Projenin dikkat çeken özellikleri: Açık - kapalı otopark, 24 saat güvenlik, açık yüzme havuzu, basketbol sahaları, yürüyüş, aktivite ve oyun alanlarına ek olarak tüm dairelere verilecek olan resepsiyon, servis, catering, teknik destek, kafe, kat hizmetleri, vale ve kuru temizleme gibi rezidans hizmetleri.


Kentplus Centrium’da ortak alanlar güneş enerji sistemi ile aydınlatılıp, Pleon Sportivo hizmetleri içinde üyelik sistemi uygun görüldü. Proje, Mimar Ömer Çamoğlu tarafından tasarlandı. 


2013 yılı içinde teslim edilmesi planlanan projenin 2013 Mart ayı fiyatları ise şu şekilde: 1+1 daireler 215 bin TL, 2+1 daireler 457 bin TL, 4+1 daireler 1 milyon 380 bin TL. Kentplus Centrium projesinden ev sahibi olmak isteyenler ise banka kredisi kullanabiliyor.


İletişim bilgileri: 0216 444 12 00 www.kentplus.com


Emay İnşaat


Kentplus Kadıköy projesinin özellikleri nedir?


Fikirtepe Kentsel dönüşüm Projesi kapsamında hayata geçirilen Kentplus Kadıköy, 200 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip. 1.561 adet dairenin yer aldığı proje; 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlandı. 

Bağdat Caddesi’ne, Metroya, Söğütlüçeşme ve Fikirtepe metrobüs duraklarına, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na yakın konumda bulunan proje, zemin + 25 katlı 3 blok şeklinde tasarlandı. 


Projenin özellikleri arasında ise açık ve kapalı otopark, açık yüzme havuzları, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, koşu / yürüyüş parkuru, spor tesisi, meydan konseptli çarşı, vale, kuru temizleme, dekorasyon danışmanlığı gibi hizmetler yer aldı.


Diğer Kentplus projeleri gibi Kentplus Kadıköy projesini de Mimar Ömer Çamoğlu tasarladı. Proje fiyatları ise henüz belirlenmedi.


İletişim bilgileri: 0 216 346 48 48

  
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016