Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emek Mahallesi - Çankaya - Ankara

Ankara'nın Çankaya İlçesi'nin Bahçelievler Semti'nin bir mahallesidir. Anıtkabir'in batısındadır.Emek Mahallesi - Çankaya - Ankara

Emek MahallesiEmek Mahallesi nerededir?Ankara’daki Çankaya İlçesi’nin Bahçelievler Semti’nin mahallesidir. Kuzeyinde Emniyet Mahallesi, batısında Söğütözü Mahallesi, doğusunda Yücetepe Mahallesi, güneyinde Kızılırmak Mahallesi ve Nasur Akar Mahallesi vardır. 


Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ) ve Ankara metrosunun Emek durağı buradadır. 


Gazi Üniversitesi İletişim ve Diş Hekimliği Fakülteleri bu mahallededir. Emek Mahallesi, Anıtkabir’in batısında yer almaktadır.


Çoğunluğu iki katlı evlerden oluşan mahalle, öğrenci semti olarak da anılır.


12 Eylül 1980 askeri darbesi öncesinde sol grupların hakim olduğu bir mahalle olarak bilinen Emek Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ile sınırı olmaması ve otomobil galerinin çokluğuyla anılır.Emek Mahallesi’nde oturan ünlü siyasetçi kimdir?Eski İçişleri Bakanı Bekir Atalay, eşi Yıldız Atalay ile Çankaya Emek Mahallesi'ndeki Gülen-Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulu'nda bulunan 4209 numaralı sandıkta oy kullanmıştı.Emek Mahallesi muhtarı kimdir? Emek Mahalle Muhtarlığı


Muhtar: Kamer Gözaçık


Adres: Zabıta Karakolu içi 76. Sok. No: 2 Emek Mahallesi, Bahçelievler, Ankara


Telefon: 0312 212 56 58 Emek Mahallesi’nin posta kodu kaçtır?Emek Mahallesi’nin posta kodu şöyledir: 06500Emek Mahallesi’ndeki isimli caddeler önceden kaç numara ile bilinirdi? Ankara’da  Emek ve Bahcelievler semtlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde yeniden adlandırılan caddeler soyle:


Konya yolundan başlayarak sırasıyla birbirine paralel caddeler: 


10. Cadde -> Kırım Caddesi


8. Cadde -> Bişkek Caddesi


4. Cadde -> Kazakistan Caddesi


7. Cadde -> Aşkabat Caddesi


3. Cadde -> Azerbaycan Caddesi


1. Cadde -> Taşkent Caddesi


bunlara dik ana caddeler:


90. Sokak -> Bosna Hersek Caddesi


5. Cadde -> Cengizhan Caddesi


9. Cadde -> Gabdulla Tukay Caddesi 


6. Cadde ->  -  (Kaynak: Ekşisözlük.com)