Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı

CNR Expo Fuar Alanı’nda 05 – 08 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenen fuardır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ ve Emlak Konut tarafından da desteklenen Emlak 2013’e katılan firmalar şöyle…Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı


Emlak 2013 fuarı hangi tarihlerde gerçekleştiriliyor?


Türk gayrimenkul sektörünün liderleri, geleceğin yaşam alanlarını, konut ve iş merkezi projelerini 5 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü desteğinde Sine Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek EMLAK 2013 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı'nda görücüye çıkarıyor.Emlak 2013’te neler var?


Son dönemde hızla gelişen gayrimenkul ve inşaat sektöründen firmalar, konfor, rahatlık ve tasarım yeniliklerini içeren projelerini, konut ve işmerkezlerini, cazip fiyatlar ve ödeme koşulları ile EMLAK 2013’te sergileyecekler. Uygun faiz oranlarının finans kuruluşlarınca sunuluyor olması, mütekabiliyet yasası ve konut satın alan yabancıların oturma izin sürelerinin artırılması konusunda atılan adımlar, görece diğer yatırım araçlarına göre gayrimenkul piyasasının sunduğu avantajlar, KDV artışına tabi olmadan yatırım yapabilme fırsatının devam ediyor olması gibi konjonktürün getirdiği olumlu gelişmeler doğrultusunda birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının EMLAK 2013’e ilgisi yüksek olacak.Emlak 2013 fuarına en büyük destek nereden?


Gayrimenkul sektörünü bir araya getirmeyi hedefleyen Emlak 2013 fuarı, T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Konut GYO tarafından resmi olarak desteklenmektedir.Emlak 2013 fuarındaki KDV ile ilgili son fırsat nedir?


Bu yıl yalnızca konut üreticileri değil, 'konjoktörün' de sunduğu önemli fırsatlar var. Faizlerin düşmesi ile birlikte, konut kredisi faiz oranları da hiç olmadığı seviyelere geriliyor. Bir de bu yılın başında yapılan KDV düzenlemesi nedeniyle sektörde tekrarı olmayacak bir 'vergi' avantajı sunuluyor. Fuar alanından hareket edecek ring seferler ile ziyaretçiler, fuarda tanıtımı yapılan proje ve binaları yerinde inceleme fırsatı bulacaklar.


Fuar ticari bir platform olmanın yanında gerçekleşecek etkinlikler ile sektörün gelişimine katkı sağlayacak.

Alanında uzman isimlerin vereceği seminerlerde konut satın alırken, mortgage kredisi kullanırken ve diğer farklı konularda dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili özel eğitimler verilecek.Emlak 2013 Fuar programı nedir?


Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı


Emlak 2013’e hangi ülkelerden ziyaretçi bekleniyor?


AB ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak, İsrail, Suudi Arabistan ve Ürdün gibi pek çok ülkeden ziyaretçinin beklendiği EMLAK 2013, sektörün uluslararası pazarlama, tanıtım deneyimi elde etmesinde de önemli bir rol oynayacak.


Sine Fuarcılık A. Ş. Genel Müdürü Alkan Usta, fuar için şunları söylüyor;


Fuarcılık sektöründe 28 yıllık deneyim ve uzmanlığa sahip CNR Holding, hem katılımcının hem de ziyaretçinin maksimum verim elde etmesi için gayrimenkul sektörü ve benzer sektörlerde edindiği tecrübesini ve geniş iş ağını EMLAK 2013 - Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı için de etkin bir şekilde kullanacak.Emlak 2013 fuarına kimler katılacak?


Fuarda sergilenecek projeler arasında Tema İstanbul, Avrupa Konutları (Artaş), Bakırköy 46/Maslak 1453/my Home,  İstanbul Prestij Park, Soyak Evostar, Metropol İstanbul, Vadi İstanbul, Deluxe Suits, İstanbul Loft, Gölmahal, Referans İstanbul, GüneşliPark, Nissa Residence, Koru Florya, Haliç Panorama, West Wall Villas, Evim Kadıköy, Elit Grand Palace/Elik Perla Palece, Bulvar İstanbul Evleri, Westside İst./Pashador/Canpark AVM/Sultanbeyli AVM'de bulunuyor.


Fuarda; A ve B sınıfı villa, konut ve toplu konut projeleri, rezidanslar, AVM ve iş merkezleri, plazalar, sanayi siteleri ve organize sanayi bölgelerinin tanıtımı yapılacak.


Fuara katılarak projelerini sergileyecek olan firmalardan bazıları: Ağaoğlu (Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri), Anka Yapı, Artaş-Aydınlı-Keleşoğlu-AFK ortaklığı, Babacan Yapı, Biskon Yapı AŞ, Evko, Rumeli Yapı AŞ, Soyak Holding ve Varyap Gap ortak girişimi.Tema İSTANBUL: Türkiye'nin mega karma projesi Tema İSTANBUL, Emlak 2013 Fuarı ile gayrimenkul sektörünün vitrininde ilk defa yer alacak. Emlak 2013'ün en büyükleri arasında yer alan ve tek proje tanıtımı ile öne çıkan Tema İSTANBUL standı, fuar girişinde ziyaretçileri karşılayacak. 


Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı

Tema İSTANBULİnşaat sektörünün önde gelen kurumları MESA, ARTAŞ, ÖZTAŞ VE KANTUR-AKDAŞ Ortaklığıyla hayata geçirilen Türkiye gayrimenkul sektörünün en büyük projesi Tema İSTANBUL, EMLAK 2013 - Konut, İşyeri Satın alma, Kiralama ve Finansman Fuarı'nda ilk defa görücüye çıkıyor. Henüz yapım aşamasındayken bile gerçekleştirdiği birçok 'ilk' ve 'en'ler ile vaat ettiği değişim ve dönüşümün işaretlerini veren Tema İSTANBUL, Türkiye gayrimenkul sektörünün en önemli platformlarından Emlak 2013'ün de ilgi odağına oturacak. 


Tema İSTANBUL standı, 5-8 Aralık 2013 tarihleri arasında Yeşilköy'deki CNR Expo Fuar Merkezi'nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü desteği ile düzenlenecek olan Emlak 2013'teki en büyük alanlardan birine sahip. Yalın ancak etkileyici bir tasarıma sahip Tema İSTANBUL standı, sadece tek projenin tanıtıldığı stand olması ile de Emlak 2013 Fuarı'nda öne çıkacak. Fuar girişinde ziyaretçileri karşılayacak olan Tema İSTANBUL standı, Emlak 2013'ün ilgi odağında yer alacak. Emlak 2013'te Tema İSTANBUL standında, ziyaretçiler için fuara özel çok önemli sürpriz avantajlar da sunulacak.
Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı
Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan...MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ARTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, KANTUR Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur ve Tema İSTANBUL Genel Müdürü Mesut Arslan da, Emlak 2013'ün ilk günü, Tema İSTANBUL standında bulunacak.Demir İnşaat: 5-8 Aralık tarihlerinde  CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleşecek Emlak Fuarı'nda Demir İnşaat da Demir Romance ve Ayışığı Vadi projeleriyle boy gösterecek.  Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, fuara katılma kararında yabancı yatırımcıların taleplerinin etkili olduğunu söyledi.Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir...Sektörün en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Emlak Fuarı bu sene 5-8 Aralık tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleşecek. Özellikle Türki Cumhuriyetler, Rusya, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün ve Kuveyt'ten gelen katılımcıların 100 milyar dolarlık bir yatırım potansiyelini temsil edecek fuarda Demir İnşaat da Demir Romance ve Ayışığı Vadi projeleriyle yer alacak. Yabancı yatırımcıların talebi doğrultusunda fuara katılmaya karar verdiklerini anlatan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Projelerimiz yerli yatırımcılardan olduğu kadar, yabancı yatırımcılardan da çok talep alıyor. Emlak fuarına katılma kararımızı da gelen bu talepler doğrusunda verdik. Katılımcı profiliyle dikkat çeken fuarı 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor” dedi.Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı

Demir Romance3 bini aşkın yabancı yatırımcının ziyaret etmesi beklenen fuarda, toplam 20 bin alanda pek çok proje görücüye çıkacak. Son dönemde İstanbul'un yükselen bölgelerinden Beylikdüzü ‘nün en dikkat projeleri arasında yer alan Demir Romance ve Ayışığı Vadi projeleriyle fuarda görücüye çıkacaklarını belirten Hamit Demir yabancı yatırımcıya sundukları avantajları şöyle anlattı: “Demir İnşaat’tan daire alan yabancılara mütekabiliyet konusunda yardımcı oluyoruz. Türkiye’deki süreci ve formaliteleri onlar için takip ediyoruz. Tapularını ise hemen verebiliyoruz. Öte yandan da sunduğumuz avantajlı ödeme seçenekleri ile ödemede kolaylık sağlıyoruz.


BakYapı: İstanbul’da Prestij Park, Bursa’da Prestij Modern Evleri ile adından söz ettiren BakYapı, 3 bin uluslararası yatırımcının katılacağı CNR Emlak 2013 Fuarı’nda yerini alıyor. Şirket, 100 milyar dolarlık yabancı yatırım potansiyelini temsil eden fuara katılarak istikrarlı büyüme yolunda bir adım daha atıyor.


Bursa merkezli inşaat şirketi BakYapı, İstanbul’da Prestij Park ve Bursa’daki Prestij Modern Evleri ile markalı projeler alanında adından söz ettiriyor. Şirket, istikrarlı ve emin adımlarla büyüme yolunda bir adım daha atarak projelerini yabancı yatırımcılarla buluşturuyor. 


İstanbul’da 05-08 Aralık 2013 tarihlerinde CNR Expo’da düzenlenecek Emlak 2013 Konut, İşyeri, Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı’na katılan BakYapı, inşaat ve satışı süren iddialı projeleri Prestij Park ve Prestij Modern Evleri’ni yabancı yatırımcıların vitrinine çıkartıyor.Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı
BakYapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör...


BakYapı Yönetim Kurulu Başkanvekili Ferhat Bakgör, İstanbul’un gayrimenkulde parlayan yıldızının, CNR Fuarı’na olan ilgiyi de artırdığını, uluslararası yatırımcıları çekme konusunda yapılan yatırımlarla CNR Emlak Fuarı’nın giderek dünyanın sayılı büyük fuarlarına rakip olduğunu söyledi. Bakgör, bu noktadan hareketle 3 bini uluslar arası yabancı yatırımcı olmak üzere 20 bin ziyaretçinin katılması beklenen CNR Emlak Fuarı’nda gayrimenkul projelerini büyük bir heyecanla sergileyeceklerini belirtti.


Ferhat Bakgör, dev bir yarış alanına dönen dünya gayrimenkul pazarının birbirinden iddialı 150 örnek projesinin sergileneceği fuarda Prestij Park ve Prestij Modern Evleri’ni sergileyerek iddialarını dünya arenasına taşıyacaklarını söyledi. 


Geçen yıl fuar kapsamında Körfez ülkelerine 120 milyon dolarlık konut satışı gerçekleştiğini hatırlatan Ferhat Bakgör, bu yıl fuara Ortadoğu ağırlıklı bir katılım beklendiğini açıkladı. CNR Emlak Fuarı’nın 100 milyar dolarlık bir yatırım potansiyelini temsil ettiğini anlatan Bakgör, “Yakın zamanda katıldığımız Dubai emlak fuarındaki satış başarımız, bize yabancı yatırımcı arenasındaki güvenli yerimiz konusunda umut verirken, CNR Emlak Fuarı’nın da bir o kadar iyi sonuçlanacağına inanıyoruz. Biz mütekabiliyet sonrası kolaylaşan yabancı yatırımcıya satış konusuna şirket olarak verdiğimiz destekle, ülkemizin döviz geliri elde etmesini hedefliyoruz” dedi.KoruFlorya: Florya’nın son büyük arazisinde inşa edilen lüks konut projesi KoruFlorya, 5-8 Aralık’ta CNR Expo’da düzenlenecek Emlak 2013 Fuarı’nda 6. Hol giriş kapısı karşısında 253 metrekarelik stand alanında ziyaretçilerini ağırlayacak. AVM üzerinde yerden 17 metre yüksekte konumlanan rezidansların; deniz, göl ve orman manzarasına hakim, doğa ile iç içe özel peyzajından ve AVM’nin mimari dokusundan esinlenilen KoruFlorya standı, 253 metrekarelik alanıyla fuarın en dikkat çekici standlarından biri olacak.Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı
KoruFlorya...


Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, Türk gayrimenkul sektörünün yıldızlarının buluştuğu Emlak 2013 Fuarı’nın, Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün yurtdışı  kurumsal yatırımcılara açılması için önemli bir rol oynadığını dile getirdi. Kavurmacı, “Burada Türk müteahhit ve  yatırımcılarının becerisi devreye giriyor. Üreteceğimiz projeleri, tasarım ve imalat kalitemizle, satış sonrası işletme/kiralama hizmetlerimizle, çevre dostu ve enerji verimliliği özelliklerimizle, marka değerimizle dünya standartlarına yükseltebilmeliyiz. Aydınlı Grubu olarak bugüne kadar yaptığımız projelerde hep bu kriterlere önem verdik. Bundan sonra da hayata geçireceğimiz nitelikli projelerle Türkiye gayrimenkul sektörünün yükselen gruplarından biri olacağız” dedi. 


Üsküdar Prestige Konakları:  Ulaşım sıkıntısının hiç olmadığı ÜSKÜDAR PRESTIGE KONAKLARI, Üsküdar İskelesi’ne ve Üsküdar Meydanı’na 100 metre, Fethi Paşa Korusu’na ve Kuzguncuk Sahili’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı
Üsküdar Prestige Konakları...


Üsküdar Prestige Konakları, CNR Expo Emlak Fuarı 6. Hall 6- FO4’te olacak.Pusula İnşaat:  Emlak Fuarı’na  Dalel Grup ile katılacak olan Pusula İnşaat A.Ş , Beylikdüzü Arena Residence projesini yabancı yatırımcılara sunacak. Beylikdüzü Arena Residence projesi Pusula İnşaat tarafından İstanbul'un Avrupa yakasında Beylikdüzü ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde inşa ediliyor. 


Babacan Yapı: Firma, Türk gayrimenkul sektörü liderlerinin geleceğin yaşam alanlarını, konut ve iş merkezi projelerini görücüye çıkarttığı EMLAK 2013 Fuarı’nda satışta olan üç projesi Crown Deluxe, Crown Tower ve Güneşli Express ile birlikte yer alıyor. Yeni projeleri Crown Palace için fuara özel kampanya ile ön talep toplayacaklar.  Fuar 5 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy Fuar Merkezinde gerçekleşecek.Emlak 2013 – CNR Expo Fuar Alanı
Crown Deluxe...


Crown Deluxe’te yaşam Nisan 2014’te başlıyor.Era Gayrimenkul: ERA Türkiye hakkında bilgi vermek üzere Emlak 2013'te stand açıyor.Türkiye Finans: Türkiye Finans, konut almak isteyenlerin hayatını Çilingir Mortgage ürünüyle kolaylaştırıyor. Çilingir Mortgage’ın uygun kar oranları, uzun vade seçenekleri ve esnek ödeme planları ile Türkiye Finans, ev sahibi olmak isteyenleri fuara bekliyor.


Emlak 2013 Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı 5-8 Aralık tarihlerinde CNREXPO’da yapılacak. İlk kez, marka projelerin, firmaların ve bankaların aynı anda yer almasıyla konut satışının tek bir merkezde yapılacağı emlak fuarı organizasyonunda Türkiye Finans sektör profesyonelleri ve ev almak isteyenler ile bir araya gelecek.


Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, fuar ziyaretçilerine Çilingir Mortgage kapsamındaki farklı ürünlerini tanıtacak. Çilingir Mortgage, fuara özel kar oranlarının yanı sıra alternatif ödeme planlarıyla da her bütçeye uygun finansman imkanı sunacak. Türkiye Finans, Çilingir Mortgage ile ev sahibi olmak isteyen herkese hayalindeki evin kapısını açma fırsatı sağlayacak. 


Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “İnşaat sektörü, ülke ekonomisinden daha hızlı büyümeye devam ediyor. Özellikle marka projeler sektörü hareketlendiriyor. Ülkemizdeki nüfus artışına paralel olarak gelecek yıl konut ihtiyacının artmaya devam etmesi bekleniyor. Türkiye’nin öncü katılım bankası olarak biz de bu dönemde ev sahibi olmak isteyenler için farklı çalışmaları hayata geçiriyoruz. Dönemsel kampanyalar düzenliyor, ev almak isteyenlerle Emlak 2013 gibi farklı platformlarda bir araya geliyoruz. Esnek ödeme planları ve uygun vadelerimizle ev sahibi olmak isteyenlerin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” diye bilgi verdi.Emlak 2013 Fuarı künye bilgileri nelerdir?


Fuar: EMLAK 2013  Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı

Organizatör: Sine Fuarcılık A.Ş.

Tarih: 05 - 08 Aralık 2013

Yer: CNR Expo İstanbul – Türkiye

Tel: +90 212 465 74 74

Fax: +90 212 465 74 76

E-posta: info@cnremlakfuari.com


Fuar Tarih & Saatleri


Tarih: 05 - 08  Aralık 2013


Ziyaret Saatleri: 


05 Aralık Perşembe 09.00-19.00

06 Aralık  Cuma 09.00-19.00

07 Aralık Cumartesi 09.00-19.00

08 Aralık Pazar 09.00-18.00
CNR Expo hakkında detaylı bilgiler nelerdir? 


Avrasya’nın en büyüğü

Toplam fuar alanı 160.000 m2

Toplam stand sayısı 850


Avrasya'nın en büyük uluslararası fuar merkezi

Türkiye’nin yabancı vizyona ve uluslararası rekorlara sahip tek fuar kuruluşu

7500 araçlık elektronik otopark sistemi (1 kapalı ve 2 açık dev otopark)


CCTV kontrollü özel güvenlik

Güçlü altyapı: CNR Expo, her türlü teknolojik araç ve sistemi destekleyecek enerji, ısıtma-soğutma, klima, telekomünikasyon, su, hava, basınçlı hava gereksinimlerini eksiksiz sağlayacak bir altyapı sunar. Tüm ihtiyaçlara anında cevap verir.


Park alanı: Hall konumlarına göre düzenlenmiş 7500 araç kapasiteli otopark, katılımcı ve ziyaretçilere fuar boyunca rahat bir konaklama ve güvenlik sağlar.


Fuara Ulaşım: Atatürk Havalimanı’nın yanında olması sayesinde, dış ülkelerden ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen ziyaretçi, katılımcı ve konuklar İstanbul’un yoğun trafiğine girmeden CNR EXPO’ya iki dakikada ulaşabiliyor.

Alternatif arterler E5, TEM Otoyolu ve Sahil Yolu’nun kesişme noktasında olan CNR EXPO’nun sahip olduğu konum avantajı bununla da bitmiyor. Bakırköy ve Yenikapı Deniz Otobüsü İskeleleri’ne olan yakınlık da ayrı bir avantaj.


Şehir merkezi ve havalimanına rahat ve hızlı bağlantı sağlayan metro hattı da çok önemli bir yenilik olarak fuarlara yüzbinlerce kişinin hızla ve en kolay biçimde ulaşmasını sağlıyor.


BOSTANCI: Deniz otobüsü ile BAKIRKÖY - Metro ile CNR EXPO

KADIKÖY: Deniz otobüsü ile BAKIRKÖY - Metro ile CNR EXPO 

İETT ile MECİDİYEKÖY - Metrobüs ile YENİBOSNA-Metro ile CNR EXPO

MECİDİYEKÖY: İETT ile AKSARAY - Metro ile CNR EXPO

EMİNÖNÜ: Tramvay ile AKSARAY - Metro ile CNR EXPO

TAKSİM: İETT ile AKSARAY - Metro ile CNR EXPO

AKSARAY: Metro ile CNR EXPO

KABATAŞ: Tramvay ile AKSARAY - Metro ile CNR EXPO

ATATÜRK HAVALİMANI:   Metro ile CNR EXPOEmlak Fuarı 2013 iletişim bilgileri nelerdir?


Adres: Fuar Merkezi    34149    Yeşilköy / İstanbul 

T. 0212 465 74 74     F. 0212 465 74 76 

E-mail: info@cnremlakfuari.com

Web: www.cnremlakfuari.comÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı