Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Katılım Bankası faaliyete başladı!

Türkiye'nin altıncı ve en genç katılım bankası konumunda bulunan Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın Ataşehir'deki merkez şubesi hizmete açıldı.


Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ'nin ilk şubesi İstanbul Ataşehir'de bulunan merkez şubesi, 18 yıl aradan sonra bugün faaliyetlerine başladı.


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 26 Şubat tarihinde Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ'ye bankacılık faaliyet izni vermesiyle bankanın yeniden hizmete açılacağı duyurulmuştu.


Türkiye'nin altıncı ve en genç katılım bankası konumunda bulunan kamuoyunda "Emlak Bank" olarak bilinen bankanın Ataşehir'deki genel müdürlük binası ve merkez şubesi hizmete açıldı. Katılım bankası olarak hizmet veren kuruluş, tarih sahnesinde de yeniden yerini aldı.


Türkiye Emlak Katılım Bankası, sektör için yeni ürünler geliştirip ve inşaat sektörünün içindeki finansal sorunlar çözülecek.


Türkiye'de 18 sene aradan sonra yeniden hizmete açılan "Emlak Bank"ın, yıl sonuna kadar 7 bölgede 15 şubeye ulaşması hedefleniyor.