Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut GYO'dan Ankara'da yeni proje!

Bugünkü Resmi Gazete'de yer alan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Emlak Konut GYO Ankara Çankaya İlçesi, Yenişehir ve Namık Kemal Mahallelerinde yeni proje yapacak..


Bugünkü Resmi Gazete'de yer alan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Ankara  ili Çankaya ilçesi Yenişehir ve Namıkkemal mahallelerinde bulunan, mülkiyeti Hazineye ait olan gayrimenkullerin, Emlak Konut GYO ile gayrimenkul satış vaadi ve arsa payı karşılığında hasılat paylaşımı esasına göre inşaat sözleşmesi yapılmak suretiyle değerlendirilmesi; Maliye Bakanlığı'nın 23/6/2017 tarihli ve 18960 sayısı yazısı üzerine, 29/6/2001 tarihli ve 4706 sayısı Kanunu'nun 7'bci maddesine göre Baskanlar Kurulu'nca 3/7/2017 tarihinde kararlaştırıldı. 


Karar gereğince, Emlak Konut GYO Ankara Çankaya İlçesi, Yenişehir ve Namık Kemal Mahallelerinde yeni proje yapacak.


Ankara İli, Çankaya İlçesi, Yenişehir ve Namık Kemal Mahallelerinde Bulunan Bazı Taşınmazların Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığında Hasılat Paylaşımı Esasına Göre İnşaat Sözleşmesi Yapılmak Suretiyle Değerlendirilmesi Hakkında Karar için tıklayın.