Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut Riva Galatasaray projesi ihale tarihi belli oldu!

Galatasaray Spor Kulubü’nün en büyük gelir umudu olan Riva ve Florya arazileri için ihale tarihi belli oldu.


Uzun süredir mali sorunlarla boğuşan ve Galatasaray Spor Kulubü’nün en büyük gelir umudu olan Riva ve Florya arazileri için ihale tarihi belli oldu. Emlak Konut Riva Galatasaray projesi 8 Haziran'da ihale edilecek.


Riva’daki 1 milyon 76 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları ise 12 Mayıs 2017’de başlıyor. İhalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut'un olacak. 


Emlak Konut, Riva’daki arazinin değerini toplam 388.7 milyon lira olarak,Florya’daki arasının değerinin ise yaklaşık 120 milyon lira olarak açıklamıştı.Buna göre Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor. 


İhaledeki rekabet ve 3’üncü köprü nedeniyle Riva’daki değer artışı göz önüne alındığında, projenin hem satış geliri hem de arsa bedelinde artış bekleniyor. Arsa bedelinin 1 milyar liralara yaklaşacağı sektörde konuşuluyor. 


Hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleştirilecek Emlak Konut Riva ihalesi kapsamında inşa edilecek proje ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlandı. EKO-KÖY projesinin toplam konut alanı 869 bin 522 metrekare. Projede 206 bin 497 metrekare özel orman alanı bulunuyor. Emlak Konut Eko-Köy projesi için köy ve doğa yaşantısının harmanlandığı birçok farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler ekleyecek. Emlak Konut, Riva projesi için örnek bir proje de hazırlattı. 


Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da protokol imzalanmıştı. 


Vatan