Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına en yüksek teklifi Sayar İnşaat verdi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu yapıldı. Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına en yüksek teklifi Sayar İnşaat verdi..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu yapıldı. 9 firmanın katıldığı ihaleye en yüksek teklifi Sayar İnşaat verdi. 


Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına Sayar İnşaat arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 100 milyon TL teklif verirken arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 25 milyon TL teklif sundu.


İhalede en yüksek ikinci teklif  Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı'ndan geldi. Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı 9 milyon TL teklif verdi. Firma, Emlak Konutun geçtiğimiz hafta ihaleye çıkardığı Galatasaray Riva arazisine 100 milyon TL teklif vermişti. 


D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu konumda yer alan Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına ticari ünite, turizm ve konut inşa edilecek.  İhalenin sonucunu 2. oturum belirleyecek.


Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasının toplam arsa alanı 9 bin 600 metrekare, toplam emsale esas inşaat alanı ise 14 bin 400 metrekare olarak açıklandı.


Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasına ait bilgiler

4554 ada numaralı ticaret+turizm+konut alanı fonksiyonlu arsanın toplam alanı 9 bin 600 metrekare, emsale esas inşaat alanı 14 bin 400 metrekare olarak belirlendi. Emsal değeri 1.50 olan arsada inşa edilecek binalar yüksekliği en fazla 10 kat olabilecek.


Plan notlarına ilişkin bilgiler

TAKS:0,40 olup bu alanlar konut, yüksek nitelikli konut, iş merkezleri, ofis-büro, çarşı, çok katlı mağazalar, kamu veya özel katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel ve diğer konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi sosyal ve kültürel tesisler, lokanta, restoran, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, katlı otopark, banka, finans kurumları, yurt, kurs, özel eğitim ve özel sağlık tesisleri gibi ticaret ve hizmetler sektörüne ilişkin yapılar yapılabilen alanlardır. Turizm + Ticaret + Konut kullanımlarından sadece birinin veya ikisinin veyahut tamamının birlikte aldığı alanlardır.