Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut Tuzla İçmeler ihalesinde 2. oturum 16 Haziran'da!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu 16 Haziran'da yapılacak..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İstanbul Tuzla İçmeler Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2.oturumu 16 Haziran Cuma günü saat 15:30'da yapılacak. İhalenin 1. oturumu 9 Haziran 2017 Cuma günü gerçekleşmişti. İhalenin kazananı, 2. oturum sonrasında belli olacak. 


İlk oturumda en yüksek teklif Sayar İnşaat'tan gelmişti

1. oturumuna 9 firmanın teklif verdiği Emlak Konut Tuzla İçmeler ihalesinde en yüksek teklifi Sayar İnşaat vermişti. Sayar inşaat arsa satışı karşılığı toplam geliri olarak 100 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 25 milyon TL teklif vermişti. 


Konum olarak önemli bir noktada yer alan arsa D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu konumda yer alıyor.


Ticari ünite, turizm ve konutların inşa edileceği Emlak Konut Tuzla İçmeler arsasının toplam arsa alanı 9 bin 600 metrekare, toplam emsale esas inşaat alanı ise 14 bin 400 metrekare.


Arsa bilgisi

- 4554 ada numaralı ticaret+turizm+konut alanı fonksiyonlu arsanın toplam alanı 9 bin 600 metrekare, emsale esas inşaat alanı 14 bin 400 metrekare olarak belirlendi. Emsal değeri 1.50 olan arsada inşa edilecek binalar yüksekliği en fazla 10 kat olabilecek.


Plan notlarıyla ilgili bilgiler

- TAKS:0,40 olup bu alanlar konut, yüksek nitelikli konut, iş merkezleri, ofis-büro, çarşı, çok katlı mağazalar, kamu veya özel katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, otel ve diğer konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi sosyal ve kültürel tesisler, lokanta, restoran, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, katlı otopark, banka, finans kurumları, yurt, kurs, özel eğitim ve özel sağlık tesisleri gibi ticaret ve hizmetler sektörüne ilişkin yapılar yapılabilen alanlardır. Turizm + Ticaret + Konut kullanımlarından sadece birinin veya ikisinin veyahut tamamının birlikte aldığı alanlardır.