Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut'un Beşiktaş'taki arsasını 472 milyon TL'ye Astaş aldı!

Emlak Konut'un satışa çıkardığı Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir'deki toplam 5 adet arsasından yalnız Beşiktaş'daki arsasına alıcı çıktı. Emlak Konut'un Beşiktaş'taki arsasını 472 milyon TL'ye Astaş aldı..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), İstanbul Bakırköy, Beşiktaş ve Başakşehir'deki toplam 5 adet arsasını açık artırma ile bugün satışa sundu. Arsaların toplam muhammen bedeli KDV dahil 1 milyar 417 milyon 534 TL (KDV Hariç 1 milyar 201 milyon 300 TL) olarak belirlendi.


5 arsanın satışa çıkarıldığı ihaleye sadece tek firma katılım gösterdi. İhalede Astaş Gayrimenkul Turizm Yatırım A.Ş. teklif verdi.


Astaş, Emlak Konut'un Beşiktaş Mecidiye Mahallesi'ndeki arazisi için teklif verdi. Yaklaşık 30 dönümlük arsa için 472 milyon TL + KDV teklif verildi. Ancak sözleşmede imzalar henüz atılmadı.


16 parselden oluşan ve Jandarma Dikimevi yer alan arsa üzerinde konut projesi geliştirebilecek. Emlak Konut, bu arsayı TOKİ'den 360 milyon bin 900 TL bedelle satın almıştı. 


Emlak Konut'un Bakırköy Şevketiye'de daha önce 2 kez satışa çıkardığı Şükrü Balcı POMEM arazisine alıcı çıkmadı. Şirketin Başakşehir İkitelli-1 ve 2 Mahallesi'nde, Başakşehir Kayabaşı'nda yer alan arsalarına da teklif veren olmadı.  


Emlak Konut

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016