Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut'un tarihi kampanyası uzatılacak mı?

Emlak Konut GYO'nun kolay konut edinmeyi amaçlayan ve sektöre ciddi ivme kazandıracak olan kampanyaları 31 Ağustos'ta sona erecek. Peki, Emlak Konut'un tarihi kampanyası uzatılacak mı?


Emlak Konut GYO'nun kolay konut edinmeyi amaçlayan ve sektöre ciddi ivme kazandıracak olan kampanyaları 1 Ağustos'ta başladı. 


TÜFE'li satış kampanyası ile indirim kampanyası olarak sıralanan bu kampanyalar için son başvuru günü 31 Ağustos olup buna göre katılım için son 5 gün kaldı.


Buna karşın, kampanyanın uzatılma ihtimali de gündeme geldi. Peki, Emlak Konut'un tarihi kampanyası uzatılacak mı? Kampanya ne zamana kadar devam edecek?


Emlak Konut'un 30 projede 15 bin konutla başlattığı kampanyaya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği de (GYODER) katılmış, proje sayısı 86'ya konut sayısı da 56 bine çıkmıştı. 


Sabah Gazetesi'nin haberine göre GYODER Başkanı Aziz Torun, kampanyaya vatandaşın yoğun talep gösterdiğini belirterek, "3 haftada 2 binin üzerinde konut satışı çok ciddi bir başarı. Yaz durgunluğunun olduğu şu günlerde birçok vatandaşımız tatilde olduğundan kampanyadan faydalanamadığı için süreyi uzatmamız yönünde çok fazla talep alıyoruz. 31 Ağustos'ta yapacağımız toplantıdan sonra uzatmamız gündeme gelebilir" dedi.


Bu doğrultuda Emlak Konut'un tarihi kampanya süresinin uzayıp uzamayacağı net değil.