Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak ve çevre temizlik vergisi haftasonu ödenir mi?

2015 yılı emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2. taksit dönemi devam ediyor. Vergi için son 6 gün bulunuyor. Peki, bu süre içinde emlak ve çevre temizlik vergisi haftasonu ödenir mi?


Emlak ve çevre temizlik vergisi haftasonu ödenir mi?

Gayrimenkul vergilerinden olan emlak ve çevre temizlik vergileri aynı dönemde ödeniyor. Bu iki verginin de ilk taksiti Mart, Nisan ve Mayıs aylarında; ikinci taksiti ise Kasım ayında ödeniyor.


Emlak vergisi, belediyelerin mesai gün ve saatleri içerisinde ödeniyor. Ancak bazen bazı belediyeler vergi yoğunluğundan dolayı tahsilat için hafta sonu da açık olabiliyor. Bu konu için ilgili belediyeden bilgi alınması gerekiyor.


Vergi ödemeleri internet üzerinden de yapılabiliyor. Belediyenin "e-belediye" sistemini kullanıyor olması halinde, ödemeler internet üzerinden online bir şekilde de yapılabiliyor. 


Buna göre 2015 yılı emlak ve çevre temizlik vergilerinin 2. taksit dönemi devam ediyor. Vergi için son 6 gün bulunuyor. Peki, bu süre içinde emlak ve çevre temizlik vergisi haftasonu ödenir mi?


Vergi haftasonu ödeme

Emlak ve çevre vergisi, belediyelerin mesai gün ve saatleri içerisinde ödeniyor. Ancak bazen bazı belediyeler vergi yoğunluğundan dolayı tahsilat için hafta sonu da açık olabiliyor. 


Bu konu için taşınmazın bağlı oldupu ilçe belediyesinden bilgi alınması gerekiyor.