Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak vergisi 1. taksiti ne zaman başlıyor 2018?

Muaf olan konut alıcıları ile bu sene içerisinde gayrimenkulünü satın alanlar hariç, tüm gayrimenkul sahiplerinin emlak vergisini ödemesi gerekiyor. Peki, emlak vergisi 1. taksiti ne zaman başlıyor 2018?


Emlak vergisi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için ödeniyor. Bu vergiyi gayrimenkul sahipleri ödüyor.


Senede iki eşit taksit halinde ödenebilen emlak vergisinde isteyenler borcun tamamını ilk taksit ödeme dönemi içerisinde ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi 1. taksiti ne zaman başlıyor 2018?


Emlak vergisi 1. taksiti ne zaman başlıyor 2018?

Emlak vergisi 1. taksit ödemeleri 3 hafta sonra 1 Mart itibari ile başlayacak. Emlak vergisi için ödemeler 3 ay sürecek. En son ödemeler 31 Mayıs 2018 akşamı alınacak.


Buna göre emlak vergisi ödemelerinden muaf olan konut alıcıları ile bu sene içerisinde gayrimenkulünü satın alanlar hariç, tüm gayrimenkul sahiplerinin 1 Mart itibari ile vergi borcunu ödemeleri gerekiyor.


Emlak vergisi borcu ilgili ilçe belediyesine gidilerek ödenebildiği gibi, internet üzerinden e-belediyes sistemi üzerinden online bir şekidle yapılabiliyor.


Emlak vergisi için ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılıyor. Verginin ikinci taksiti 1 Kasım'da başlıyor, 30 Kasım'da sona eriyor.


Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com