Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak vergisi ödemesi PTT'den yapılır mı?

Emlak vergisi ödemesi taşınmaz malın bağlı olduğu ilçe belediyesinde yapılıyor. Peki, emlak vergisi ödemesi PTT'den yapılır mı?


Emlak vergisi ödemesi PTT


2016 yılı emlak vergisi ödemeleri 1 Mart tarihinde başlayacak. İlk taksit ödemeleri 31 Mayıs'a kadar devam edecek.Emlak vergisi ödemesi taşınmaz malın bağlı olduğu ilçe belediyesinde yapılıyor.


Ancak taşınmaz malın bir başka şehirde yer alması halinde ödemeler tüm belediyelerden Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması şartıyla da yapılabiliyor. Peki, emlak vergisi ödemesi PTT'den yapılır mı?


Emlak vergisi ödemesi PTT'den yapılır mı?

Emlak vergisi vergi ödemeleri PTT'den de yapılabiliyor. Vergi ödemelerine ilişkin olarak PTT'nin resmi internet sayfasında yer alan açıklama aşağıda yer alıyor.


"Tüm Belediye Başkanlıklarının Kuruluşumuz nezdindeki posta çeki hesaplarına Arsa, Emlak vergisi ödemelerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yatıracağınız tutarın sistemde gözükmemesi nedeniyle borcunuz ancak beyanınız miktarında tahsil edilebilmektedir.


Ayrıca son dönemlerde anlaşmalı belediye başkanlıkları ile vergi tahsilatlarının sorgulamalı olarak yapılması konusunda yürütülen işbirlikleri çerçevesinde şu aşamada Denizli Belediye Başkanlığı adına İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik vergisi tahsilatı ödemeleri PTT aracılığıyla yapılmaya başlanmıştır."
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com