Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak vergisi ödenen aylar!

Ev, işyeri, arsa ve araziler için ödenmesi gereken vergilerin başında emlak vergisi geliyor. İşte emlak vergisi ödenen aylar..


Ev, işyeri, arsa ve araziler için ödenmesi gereken vergilerin başında emlak vergisi geliyor. Bu vergiyi hisseli de olsa tüm taşınmaz mal sahipleri ödemekle mükellef oluyor. 


Emlak vergisi taşınmaz malın bağlı olduğu belediyeye ödeniyor. Başka bir şehirde yer alan gayrimenkulün vergisi de ödenebiliyor.


Taşınmaz malların bir başka şehirde olması halinde ödemeler tüm belediyelerden PTT Havalesi veya Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması halinde yapılabiliyor.


Emlak vergisi ayrıca internet üzerinden de yapılabiliyor. Belediyenin "e-belediye" sistemini kullanıyor olması halinde, ödemeler internet üzerinden online bir şekilde de yapılabiliyor. 


Emlak vergisi ödenen aylar:

Emlak vergisi senede iki taksitte ödenebiliyor. İsteyenler ilk taksit döneminde tüm vergi borcunu ödeyebiliyor. Emlak vergisi belli aylarda tahsil ediliyor. Emlak vergisi ödenen aylar şu şekilde,


Emlak vergisi 1. taksiti: Mart, Nisan ve Mayıs.

Emlak vergisi 2. taksiti: Kasım.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com