Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlakçılık Terimleri Sözlüğü

Altın Emlak A.Ş’nin kurucusu ve Avrasya Gayrimenkul Danışmanları Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı, ‘emlakçılığın hocası’ olarak anılan Nuri Özelmacıklı tarafından yazılan sözlüktür.
Emlakçılık Terimleri Sözlüğü nedir?Nuri Özelmacıklı tarafından yazıldı. 2 bin terimin yer aldığı Emlakçılık Terimleri Sözlüğü kitabı 144 sayfadan meydana geldi. Emlakçılık terimleri ile ilgili hazırlanan ilk sözlük olan bu kitabın yazarı Nuri Özelmacıklı ise Altın Emlak A.Ş kurucusu ve Avrasya Gayrimenkul Danışmanları Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Emlak sektörü ile ilgili tüm terimlere yer verilen kitapta, doğru ve anlaşılır şekilde anlatıldı. 2012 yılı Mart ayı sonunda satışa sunulan Emlakçılık Terimleri Sözlüğü, www.altinemlak.com.tr adresinde 15 TL bedel ile satışa sunuldu.Emlakçılık terimleri sözlüğünde nelerden bahsediliyor?Emlak alım-satımları ile ilgili terimlerden meydana gelen Emlakçılık Terimleri Sözlüğü, emlak pazarlaması ile ilgili kaynak olabilecek ilk kitap özelliği taşımaktadır. Herkesin anlayabileceği kolay bir dilde yazılan Emlakçılık Terimleri Sözlüğü, girişimciler dışında konut sahibi olmak isteyenlere de kaynak oluşturabilecek türden kitap. Ofis yönetiminden bina yönetimine kadar emlak sektörüne dahil olan ne varsa anlatan Emlakçılık Terimleri Sözlüğü, Nuri Özelmacıklı’nın Emlakçının El Kitabı’ndan sonra çıkarmış olduğu ikinci kitabı.
Emlakçılık terimleri sözlüğü
Emlakçılık Terimleri Sözlüğü'nün yazarı Nuri Özelmacıklı


Nuri Özelmacıklı kimdir?Nuri Özelmacıklı’nın 2004 yılında kurmuş olduğu Emlakçılık Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı onayı olmakta olup, 9 yıldır emlakçılık ile ilgilenmektedir. Emlakçıların hocası olarak tanınan Özelmacıklı, Amerika’ya gidip emlakçılık sektörünü inceledi. Özelmacıklı, üniversitelerde emlakçılık ve emlak müşavirliği dersi de verdi. Bu dersleri verdiği bir diğer okul ise İstanbul Aydın Üniversitesi oldu. Amerika’dan döndükten sonra emlakçılık ile ilgili 2 bin terimin bulunduğu Emlakçılık Terimleri Sözlüğü kitabı ise 2012 yılında satışa sunuldu. İktisat bölümü mezunu olan Nuri Özelmacıklı’ya ait olan www.altinemlak.com.tr grubu ise 1998 yılında kurulmuş olup, 59 franchisee'si ile İstanbul, İzmir, Antalya, Adıyaman, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, Hatay, Kastamonu, Kırklareli, Konya, Mersin, Samsun, Trabzon, Van, Aydın ve Uşak gibi değişik illerde faaliyet göstermektedir.Nuri Özelmacıklı, Emlakçılık Terimleri Sözlüğü kitabı ile ilgili neler dedi?Emlakçılık Terimleri Sözlüğü’nü yazmaya karar vermesini Özelmacıklı şu sebeplerden dolayı olduğunu dile getirdi:


"Hukukçular yazmış hukuk dilinde, tapucular yazmış tapu dilinde, pazarlamacılar pazarlamayı anlatmış, emlak pazarlaması üzerine bir kaynak yok. Bunun üzerine Amerika’ya emlak literatürünü araştırmaya gittim. Daha sonra ise bu kitabı yazmaya başladım. Toplam 2 bin terimden oluşan bu kitabı ise sitemizde 2012 Mart ayı sonunda satışa sunduk."Emlakçılık terimleri sözlüğü


Emlakçılık Terimleri Sözlüğü nasıl satın alınabilir?


Banka Hesap Numarası İş Bankası Yenibosna Şubesi Şubesi

ALTIN GAYRİMENKUL EMLAK A.Ş.

Şube Kodu: 1117 - Hesap No 0348235

IBAN TR02 0006 4000 001 1117 0348235


Havale makbuzuna isim ve soyisim,  telefon numaraları, fatura bilgileri ile posta adresinizi yazarak (212) 503 90 48 numaralı telefona fakslanması gerekmektedir. Bu bilgiler yetkililere ulaşınca da kargo ücreti firma tarafından ödenmek üzere en kısa süre verilen adres bilgilerine gönderilecektir.


Emlakçılık Terimleri Sözlüğü'ne (212) 654 32 54 numaralı telefondan ulaşmak da mümkün.