Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emrah Korkut Sevimlisoy kimdir?

Sevimli Mimarlık bünyesine mimari çalışmalarına devam eden Mimar Emrah Korkut Sevimlisoy kimdir? Emrah Korkut Sevimlisoy, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Emrah Korkut Sevimlisoy kimdir? Emrah Korkut Sevimlisoy, Sanat ve Mimarlık hayatına Londra'da Ait & Design Foundation la başlamış olup bu böümden Middlesex Üniversitesi İç Mimarlık bölümüne geçiş yapmıştır. 


Middlesex Üniversitesini ûsön başarıyla tamamladıktan sonra, Domus Academy, MBano'da Antonio Citterio denetiminde Endüstriyel Tasarim eğitimi almıştır.


İtalya’dan Londra'ya dönen Emrah Korkut SevimBsoy dünyanın en prestijli Sanat Üniversitesi Royal College of Art ta, Migel Coates, Will Allsop ve Zaha Hadid denetiminde "Architecture & Interiors Master" i yapmıştır. Şu anda parttime olarak ArcNtectural Association'da Yüksek Mimarlık, Restorasyon bölümüne devam etmektedir.


Londra'da çalışma hayatına Portland Design Associateste başlayan Emrah Korkut SevimSsoy, Portland Associateste Al Hawaj Dubai Havaalanı, ve P&O Stenna Line projeleri ile ilgilenmiştir. 


Foster & Parlners’da Hotel Projeleri ve Prezentasyonlada ilgili dizayn takımında çalışmıştır. Uversity of Bedfordshire'da Mimari Dizayn bölümünde Senior Lecturer olarak görev almıştır. Emrah K. Sevimlisoy, Londra'da sahibi olduğu DesignEmbassy Mimarlık ve iç Mîmarlik firmasında çalışmalarına devam ediyor.


Sevimli Mimarlık 

Mühendislik Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti.


Bebek Mah. Dilhayat Sok. No: 11

Etiler/ İstanbul


Tel:212 232 97 97 

Fax:212 232 09 23


info@sevimlimimarlik.com