Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emre Katırcı

Lema Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre Katırcı, İngilizce öğretmenliği okudu; müteahhit oldu...


Emre KatırcıEmre Katırcı kimdir?


Emre Katırcı; 1973 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Kayserili olan Katırcı, ilköğretim ve lise eğitimini TED Koleji’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesine bağlı HÜFAM’da 2 dönem İşletme eğitimi aldı. 


Evli ve 3 çocuk babası olan Emre Katırcı, Lema Grup yönetim kurulu başkanıdır.


Emre Katırcı, Uptown İncek Konutları hakkında neler söyledi?


Lema Group Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre Katırcı, Uptown İncek projesini şöyle anlattı:

Uptown İncek Konutları, 36 katlı kulesi ile “baza” olarak adlandırılan bitişik bloktan oluşuyor. TED Ankara Koleji’nin sosyal tesis bölümlerinin bulunduğu binaların giriş kapısı ile Uptown İncek Konutları yan yana bulunuyor. Uptown’ın Konya Yolu’na uzaklığı yaklaşık 3,5 kilometre, Oran Şehri tarafındaki AVM ve konut projeleri kompleksi de Konya Yolu’ndan hemen hemen aynı uzaklıkta. Kent merkezine aynı uzaklıkta olmalarına karşın, Uptown trafik kargaşasının olmadığı bir güzergâhta yer alıyor. Projede 6,5 metre tavan yüksekliğine sahip 1+1 loftlardan, 6+1’e kadar 18 ayrı tipte 226 daire bulunuyor.  3. kattan itibaren Mogan Gölü manzaralı olacak konutların yüzde 95’i güney cephede yer alacak. 1210 metreyle Ankara’nın en yüksek rakımlı bölgelerinden birinde konumlandırılan Uptown İncek Konutları’nın gün ışığını kesintisiz alması için farklı bir mimari tasarım uygulandı. 120 - 130 metre arasındaki kulelerin gölgesi, hemen yanı başında bulunan baza olarak adlandırdığımız yatay blokların üzerine hiçbir zaman düşmeyecek. Hem kuleler hem de yatay blok yılın tamamında kesintisiz gün ışığı alacak. Ayrıca Uptown’daki kulelerin ve yatay blokların en üst katları 200 - 250 metrekare, teras bahçesi bulunan dubleks daire olarak projelendirildi. Uptown’da, böylelikle 130 metre yükseklikte villa keyfi yaşanacak. Uptown’da insanların dinleneceği, muhteşem Mogan ve Ankara manzarasının keyfini çıkaracakları balkon ve teraslara genişçe yer verdik. Uptown, yaşayan peyzajı ve biyolojik havuzlarıyla da diğer projelerden farklı olacak.


Emre Katırcı bugüne kadar neler yaptı?


Lema Group Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre Katırcı, iş hayatında neler yaptığını şöyle açıkladı:

Babam, iş hayatına ‘’Yusuf Mağazacılık’’ adlı tekstil ve giyim sektöründe faaliyet gösteren bir işletme ile yola çıktı. Ağabeyim ile hafta sonları ve tatillerde ona destek oluyorduk. Daha sonra ağabeyimle birlikte ilk mağazamız olan Pucci’yi hayata geçirdik, ardından da 1998 yılında Perlina Bayan Giyim’i kurduk. İmalat ve toptan satışla başladığımız süreç 2003’te mağazalaşma ile devam etti. Şu anda Türkiye genelinde 200 satış noktasına ulaştık. Tekstilin yanı sıra 2005 yılında inşaat sektörüne adım atarak ortaklarımızla birlikte Kentpark AVM projesini hayata geçirdik. Bununla birlikte inşaat sektöründe lüks bir konsepti olan, insanların her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilen konut ihtiyacının arttığını görerek inşaat alanında çalışmalara ağırlık verdik. Şu anda İncek’te TED Koleji yerleşkesinin bitişiğinde Uptown projesini hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki günlerde lansmanı yapılacak olan Uptown, birçok özelliğiyle Ankaralılara ilkleri yaşatacak.


Lema Grup nasıl bir firmadır?


Lema Grup, yapı malzemeleri ticareti yapmaktadır. Ortaklarından biri Emre Katırcı’dır. Firma; proje, müşavirlik, deprem takviyesi, yapı uygulamaları gibi hizmetler vermektedir. Tadilat dekorasyon, zemin etüdü, keşif ve metraj çalışmaları yapan firma, birçok proje çalışması içinde yer almıştır.


Lema Grup projeleri hangileridir?


İnşaat Mühendisleri Odası, TEMA, Afet ve Koordinasyon Merkezi ile birlikte birçok projeye imza attı. Bunların dışında; AKUT ve Bal Grup ile birlikte çalışmalarda bulundu.


Uptown projesinin öne çıkan özellikleri nedir?


Emre Katırcı, Uptown projesinin özellikleri hakkında şunları dile getirdi:

Öncelikle lokasyon olarak önemli bir noktada bulunuyoruz. İncek’te TED Ankara Koleji’ne kapı komşusu olacak, hem şehrin içinde hem de dışında sayılan çok özel bir konumda bulunuyoruz. Bununla birlikte Uptown İncek Konutları 130 metrede kesintisiz gün ışığı, büyüleyici Mogan, ODTÜ ormanı ve Ankara manzarasıyla İncek’te ayrıcalıklı bir yaşam sunacak.


A Plus kitleye hitap edecek Uptown’da otel konforunda hizmetler verilecek. Bünyesinde birçok sosyal tesisin bulunduğu projede, özellikle çocukların yaşam alanlarına büyük özen gösterildi.


Sosyal tesisler, spor olanakları, yürüyüş parkuru, bisiklet parkuru, concierge ve back up hizmetleri, kuru temizleme, dairelere özel house keeping, ve satış ofisinde satışlara başladıktan sonra tanıtımını yapacağımız sürprizlerle dolu, site sakinlerinin yaşam standartlarını arttıracak tesis ve hizmetler olacak.


3 kattan oluşan, katlarında örnek daireler yer alan 20 metre yükseklikteki satış ofisi bile Ankara’da ilk olacak. Uptown’da satışlarına haziran ayının ilk haftasında başlanacak konutların, anahtar teslimi 2015’in başlarında yapılacak.Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura