Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

ENA Gayrimenkul

Duek ailesi ile Nuri Petek ortaklığında 2009 yılında kuruldu. Aile, otomotiv sektöründen sonra inşaata girerek Kemerburgaz’da bulunan Doğa Teras Evleri’ni hayata geçirdi.ENA Gayrimenkul nasıl kuruldu?


ENA Gayrimenkul; Duek ailesine ait bir firma olarak ortaya çıktı. Aile, inşaat ve otomotiv sektörlerinde hizmet verdi. Motokar şirketi  1954 yılında Yusuf Duek tarafından açıldı. Daha sonra Edi Edgar Duek, Fi Yapı ortaklarından oldu ve 2008 yılında ayrıldı.


ENA Gayrimenkul, 2009 yılının Haziran ayında Duek Ailesi ve Nuri Petek ile ortaklığıyla kuruldu. Firma, 2005 yılından itibaren inşaat sektöründe yer alan Nuri Petek ile birlikte konut projeleri geliştirmeye başladı.


Doğa Teras Evleri’nin proje detaylarında neler yer alıyor?


Proje Uygulama: Ena Gayrimenkul 

Proje Denetimi: Edi Edgar Duek

Proje Satışı: Ena Gayrimenkul

Mimari Uygulama Projesi: Beyaz Atölye Mimarlık Ltd.Şti.

İnşaat Başlangıç Tarihi: Temmuz 2010

Teslim Tarihi: Mart 2012

Adres: Kemerburgaz / Göktürk

Arsa Büyüklüğü: 1810 m2

Sosyal Donanımlar: Oyun odası, fitness , pilates, sauna, kapalı ve açık çocuk oyun parkı ve yoga salonu, bay ve bayan soyunma odaları, cafe-bar ve infinity açık havuz.


ENA Gayrimenkul


Doğa Teras Evleri’nin özellikleri nedir?


Kemerburgaz Göktürk’te 2010 yılında inşa edildi. Projede, stüdyodan 4+1’e kadar daire tiplerine yer verildi. 2 blok şeklinde tasarlandı. A Blok konut alanı iken B Blok da yaşam alanı şeklinde konumlandırıldı.


Toplam 63 adet daire inşa edildi. Projede bulunan evler, güneş enerji sistemi ile tasarlandı. Doğa Teras Evleri'ndeki konutların alanları 53 metrekareden başladı ve 195 metrekareye kadar yükseldi. 


2013 Mayıs ayı güncellemelerine göre projede yer alan daireler 285 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarına sunuldu.ENA Gayrimenkul


ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, Doğa Teras Evleri hakkında neler söyledi?


ENA Gayrimenkul Kurucu Ortağı Edi Edgar Duek, Doğa Teras Evleri projesi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Gerek yatırım amaçlı gerekse oturmak hedefiyle daire alanlara, kaliteli yaşam alanlarının yanı sıra yenilikçi bir yaklaşım da sunuyoruz. Yaşanabilir bir çevrede, modern tekniklerle ve kaliteden ödün vermeden inşa ettiğimiz Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisinden elektrik üretiyor ve bu elektriği projedeki ortak alanlarda kullanıyoruz. Bu sayede hem yeşil ve sağlıklı bir yaşam sunuyoruz, hem de ortak alanların elektriğini kendimiz ürettiğimiz için aidatları aşağı çekiyor ve site sakinlerine tasarruf imkanı sağlıyoruz.


Bu nedenle ilk günden itibaren ortak alanlardaki elektrik sarfiyatı aidatlarımıza yansımamış bulunuyor. Doğa Teras Evleri ve sonraki projelerimizde hem daire sahiplerini hem de doğayı korumak adına proje kapsamında uygulanması mümkün olan her türlü yenilenebilir enerji kaynağından yararlanmayı amaçlıyoruz. Bu açıdan sektörümüze de vizyon sağlama hedefiyle hareket ediyoruz. Doğa Teras Evleri’nde güneş enerjisi kullanımı, dünyamızı daha yeşil, daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için attığımız küçük bir adım aslında. Bu yaklaşımımızın sektördeki projelere de örnek teşkil ettiğini görmekten mutluluk duyuyor ve herkesi doğayı korumak için daha bilinçli hareket etmeye davet ediyoruz.


Doğa Teras Evleri iletişim bilgileri nedir?


Telefon: +90 212 322 38 63 - 322 64 46

Eposta: info@enagayrimenkul.com

Adres: Belediye Cad. İde İş Merkezi No:13/16 Göktürk Beldesi / Kemerburgaz / İST.


ENA Gayrimenkul kiralık daireler hangileridir?


ENA Gayrimenkul’ün resmi web sitesinde yayınlamış olduğu kiralık daire ilanları şöyle:

1.Tomurcuk Sokak 1 ve 2

2.Site İçi

3.Pınar Sokak A ve B Blok

4.Pınar Sokak A Blok


ENA Gayrimenkul satılık daireler hangileridir?


ENA Gayrimenkul’ün resmi web sitesinde yayınlamış olduğu satılık daire ilanları şöyle:

A1, A4, A7, A19, A20, A21, A22, A26, A27, A34, A37, A38, B1, B4, B5, B6, B12, B15, B18, B21, B24.


ENA Gayrimenkul iletişim bilgileri nedir?


Adres: Belediye Cad. İde İş Merkezi No:13/16  Göktürk Beldesi / Kemerburgaz / İST.

Telefon: 0212 322 38 63 - 322 64 46 Fax: 0212 322 73 97

E - Posta: info@enagayrimenkul.com