Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

ERA Türkiye

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Uluslararası Araştırma Şirketi KA Araştırma ortak girişimi ile düzenlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması’na ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ sektörünün eklenmesine sağladığı katkılardan dolayı ödüle layık görülen firmadır. ERA Türkiye, 2012’de Can Ekşioğlu tarafından kurulmuştur.ERA Türkiye
ERA TürkiyeERA ne zaman ve nerede kuruldu?


ERA, 1971 yılında ABD’de kurulmuş Türkiye’nin içerisinde bulunduğu Avrupa ve Ortadoğu aksının en başarılı markası olarak dünya çapında yatırımcıların kazancını artıran gayrimenkul ürünleri ile hizmetlerinin gelişmesine öncülük etmekte ve pazarın kurallarını ortaya koymaktadır. ERA, kaç ülkede var?


ERA bugün dünyada 3.000’i aşkın ofisi, 38.000’den fazla ofis sahibi ve gayrimenkul danışmanı ile 35 ülkede hizmet veren global bir gayrimenkul markasıdır. ERA’nın geliştirdiği ürün ve servisler, tüm dünyada başarıyla uygulanmakta, gayrimenkul sektörüne örnek oluşturmaktadır.  


ERA tüm dünyada; Afrika’da Güney Afrika, Mısır, Asya’da Çin, Endonezya, Japonya, Güney Kore, Malezya, Singapur, Tayvan, Tayland,, Kuzey Amerika’da 500’ü aşkın ofisi ile 46 eyalette, Karayipler’de Aruba, Bahamalar, Guadeloupe, Turk ve Caicos Adaları, Ortadoğu’da Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirliğiı’ni de içeren ofisleri ile dünya gayrimenkul pazarında hizmet veren uluslararası bir markadır. 


Avrupa’da 1.000’i aşkın ofisi ile Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre, Türkiye’de hizmet veren ERA, Avrupa’nın lider gayrimenkul ağıdır. ERA RUHU; ERA gayrimenkul danışmanları ve onlara destek veren tüm çalışanların öncelikli amacı müşterilere sunulan üstün hizmetin esasıdır. ERA Gayrimenkul ’de başarının anahtarı, kişisel bilgi ve deneyimlerini uzmanlık ve uygulama becerileriyle birlikte yenilikçi bir anlayış sunmaktır.ERA Türkiye ne zaman ve kim tarafından kuruldu?


ERA Türkiye, 2012 yılında gayrimenkul sektöründe deneyimli işadamı Can Ekşioğlu tarafından sektöre farklı bir bakış açısı ve heyecan getirmek amacıyla faaliyetlerine başlamıştır. ERA Türkiye, kaç şehirde faaliyet gösteriyor?


İstanbul, İzmir, Ankara ve Aydın olmak üzere 4 şehirdeki 22 ofisiyle faaliyet gösteren ERA Türkiye, gayrimenkul sektörünün hizmet kalitesini ve sektörün itibarını yükseltmek, sektördeki eğitimli profesyonellerin sayısını artırmak, ERA’nın dünyada ve Avrupa’daki başarısını global bir marka olarak Türkiye’ye gururla taşımayı amaçlamaktadır. ERA Türkiye’nin hedefi, önümüzdeki üç yıl içinde sektördeki üç büyük oyuncudan biri haline gelmektir.ERA Kazanç Zinciri nedir?


ERA Kazanç Zinciri, pazar araştırmaları yaparak, müşteriler ile etkin iletişim kurarak, başarılı ve özgün sunum tekniklerini kullanarak, temsil ettiği portföyleri en kısa zamanda ve en iyi değerler ile alıcılarla buluşturarak kazandıran sadece ERA’ya özgün bir başarı modelidir.ERA Türkiye, KalDer’den hangi ödülü aldı? 


ERA TürkiyeERA Türkiye, ilk senesinde, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde sektör açtırarak öncü oldu.  ERA Türkiye, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Uluslararası Araştırma Şirketi KA Araştırma  ortak girişimi ile düzenlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması’na ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ sektörünün eklenmesine sağladığı katkılardan dolayı ödüle layık görüldü. ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu müşteri memnuniyetinin önemine değinerek “ERA Türkiye olarak ERA’nın uluslararası deneyimlerinden oluşan başarı modellerini franchise ağımıza katılan tüm yatırımcılarımıza aktarıyoruz, bu sorumluluğumuzun bilinci ile franchise’larımızın memnuniyetini garanti altına alıyoruz” dedi.


Her 3 aylık dönemde Türkiye çapında gerçekleştirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), otomotivden gıdaya, sigortadan finansa kadar, birçok farklı sektördeki müşterilerin memnuniyet derecelerini ölçümlüyor. İlk senesinde bu endekse dahil olarak “Gayrimenkul Danışmanlığı”sektörünün eklenmesine öncülük eden  ERA Türkiye KalDer tarafından katkılarından dolayı ödüllendirildi.Can Ekşioğlu, ERA Türkiye’nin ödüle layık görülmesini nasıl değerlendirdi?


ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, ‘Müşteri Memnuniyetinde Mükemmelliği Paylaşmak’ çalıştayı kapsamında gayrimenkul danışmanlığının ankete dahil edilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Can Ekşioğlu; “Gayrimenkul sektöründe dünyanın ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen lider markalarından biri ERA Türkiye olarak sektörün ihtiyacı olan güven ve hizmet konularında etkin bir yaklaşım sergilemek için müşteri memnuniyetinin son derece önemli olduğunu düşünmekteyiz. Bu seneki ankette bu sektörün değerlendirilmesi için katkıda bulunmaktan dolayı mutluyuz. ERA Türkiye olarak ERA’nın uluslararası deneyimlerinden oluşan başarı modellerini franchise ağına katılan tüm yatırımcılarımıza aktarıyor, destek paketlerimizle sürdürelebilir kazanç modelleri sunuyor, franchise’larımızın memnuniyetini garanti altına alıyoruz. Sektörde büyüme planımız doğrultusunda, üç yıl sonunda franchise sayımızı 200’e çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


ERA Türkiye, Mükemmellik Modeli’nin Türk kuruluşları tarafından etkili kullanımı ve başarılı uygulamaların özendirilmesi amacıyla hayata geçirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması’na ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ sektörünün eklenmesine sağladığı katkıdan dolayı ödüle layık görüldü. ERA Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, plaketini KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A.Hamdi Doğan’dan aldı.ERA Türkiye ofisleri iletişim bilgileri neler?


ERA Rdg

Tel:216 548 21 11 Fax:216 548 21 13

rdg@eraturkiye.com.tr | www.erardg-tr.com

İstanbul-Anadolu / Ataşehir / Ataşehir 


ERA Port

Tel:216 378 55 05 Fax:216 378 55 04

port@eraturkiye.com.tr | www.eraport-tr.com

İstanbul-Anadolu / Pendik / Pendik 


ERA Nova

Tel:216 409 23 00 Fax:216 410 02 73

nova@eraturkiye.com.tr | www.eranova-tr.com

İstanbul-Anadolu / Kadıköy / Bostancı 


ERA Kaya

Tel:216 482 8 444 Fax:216 7021665

kaya@eraturkiye.com.tr | www.erakaya-tr.com

İstanbul-Anadolu / Pendik / Kurtköy 


ERA Karma

Tel:212 230 49 22 Fax:212 230 49 23

karma@eraturkiye.com.tr | www.erakarma-tr.com

İstanbul-Avrupa / Şişli / Nişantaşı 


ERA Ispartakule

Tel:212 405 11 22 Fax:212 405 11 88

ispartakule@eraturkiye.com.tr

www.eraturkiye.com.tr/ispartakule

İstanbul-Avrupa / Avcılar / Avcılar 


ERA Güven

Tel:256 813 75 09 Fax:256 813 45 46

didim@eraturkiye.com.tr | www.eraguven-tr.com

Aydın / Didim / Didim ERA Elit

Tel:312 468 00 39 Fax:312 468 00 36

elit@eraturkiye.com.tr | www.eraelit-tr.com

Ankara / Çankaya / Çankaya ERA Derin

Tel:242 229 00 44 Fax:242 229 00 44

derin@eraturkiye.com.tr | www.eraderin-tr.com

Antalya / Konyaaltı / Konyaaltı 


ERA Anahtar

Tel:212 4951155 Fax:212 4951155

anahtar@eraturkiye.com.tr | www.eraanahtar-tr.com

İstanbul-Avrupa / Küçükçekmece / Halkalı 


ERA Ada

Tel:256 618 20 10 Fax:256 618 20 10

ada@eraturkiye.com.tr | www.eraada-tr.com

Aydın / Kuşadası / KuşadasıERA Türkiye merkez ofisi iletişim ve ulaşım bilgileri neler?


Adres: Eski Büyükdere Cad.No:14 Park Plaza Kat:20 Maslak Istanbul - Türkiye 

Tel: +90 212 345 05 16 - 17 

Fax: +90 212 345 05 18 - 19 

E-Mail: info@eraturkiye.com 

Web: www.eraturkiye.com.tr