Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eray Dağ kimdir?

İnşaat Mühendisi Eray Dağ kimdir? Eray Dağ, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Eray Dağ, 1963`te Diktepeler doğmuş olup, ilk ve orta öğretimini İzmir`in Çiğli ilçesinde, liseyi İzmir Çınarlı Teknik Lisesi İnşaat bölümünde tamamladıktan sonra ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 1988 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında, özel sektörde, baraj, liman, enerji hatları (doğal boru hatları, elektrik iletim hatları), yol (karayolu, köy yolu), su isale hatları (içme ve sulama kanalları), iş merkezleri, sanayi siteleri, alış veriş merkezleri,  konut, villa ve ileri teknoloji gerektiren projelerde projeci ve uygulamacı, saha mühendisi, şantiye şefi, kontrol mühendisi,  danışman, teknik uygulama sorumlusu, proje müdürü, genel koordinatör olarak görev aldı. 


2006 yılında kurduğu firmasınyla yurt içi ve yurt dışında, birçok özel sektör ve devlet kurum ve kuruluşu projelerine proje, danışmanlık, hakemlik alanlarında mühendislik hizmeti vermektedir. 1993 yılından bu yana İzmir`de kamulaştırma ve diğer konularında bilirkişi olarak görev yapmaktadır. 


İMO İzmir Şubesindeki birçok komisyonda belirli zaman ve dönemlerde görev aldı. Birçok panel ve sempozyumlarda tebliğ sundu. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.