Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ercan Çimen kimdir? – AK Parti Gümüşhane Adayı 2014

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 26 Kasım 2013 tarihinde ilk kez Gümüşhane Belediye Başkanı adayı olarak tanıtılan isim. Ercan Çimen, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak görev yaptı.Ercan Çimen kimdir? – AK Parti Gümüşhane Adayı 2014

AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan ÇimenErcan Çimen nerede doğdu, hangi okullardan mezun oldu? 


Gümüşhane İl Başkanı 1966 Gümüşhane doğumlu... Ercan Çimen, 1966’da Gümüşhane’de doğdu. İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra “Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi” “İktisat” bölümünden mezun oldu. Ercan Çimen kariyerine hangi firmada başladı?


Mezuniyetinin ardından aile şirketi olan Çimenler Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak ticari hayata atılan Çimen, kurumsallaşmanın sağlanmasında önemli adımlar attı. 


Hali hazırda Çimenler Grup yönetim kurulu üyeliği görevini yürüten Çimen, Grup bünyesindeki Çimenler Otel, Çimenler Kuyumculuk, Çimenler Otomotiv, Harşit Tur, Balyemez Konağı ve Ataç Konağı ile hizmet vermektedir. Ailesi üç kuşaktır ticaretle uğraşan Ercan Çimen, gerek Gümüşhane’de gerekse ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlarla 500’den fazla kişiye istihdam sunmaktadır. Ercan Çimen hangi sosyal kuruluşlara üye?


Ayrıca çeşitli Meslek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak faaliyetlerde bulunan Çimen, sosyo-kültürel etkinliklere sağlamış olduğu maddi ve manevi destekler ile şehrin sosyal hayatının gelişimine önemli katkılarda bulunmuştur. Bu çerçevede, Gümüşhanespor, Gümüşhane Hizmet Vakfı, İş Adamları derneği gibi çeşitli oluşumlarda başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.Ercan Çimen siyasi kariyerine nasıl başladı?


Siyasi hayatına Doğru Yol Partisi’nden Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği görevleri ile başlayan Çimen, 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi fakat az bir oy farkıyla seçimi kaybetti. Ercan Çimen ne zaman AK Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu?


Hizmetlerine devam etmek isteyen Çimen, 15 Şubat 2011 tarihinde Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı oldu. Başkanlığı süresince il parti teşkilatının yeniden şekillenmesi, hizmet anlayışının iyileştirilmesi ve halkla daha içi içe bir anlaşın harekete geçirilmesi konusunda çalıştı. 

Bu çerçevede, il tarihinde ilk kez her hafta düzenli olmak üzere, ‘Ak Parti Halk Günleri’ toplantıları düzenledi. Şehir için tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya toplayarak ‘Ortak Akıl’ toplantıları gerçekleştirdi. Gümüşhane’nin her türlü sorununda parti ayrımı yapmaksızın hizmet etmeyi bir düstur edindi. Halen Ak Parti Gümüşhane İl Başkanı olarak hizmetlerine devam eden Ercan Çimen, evli ve iki çocuk babasıdır.Ercan Çimen iletişim bilgileri nelerdir? 


Web: www.ercancimen.com