Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eren İnşaat

Bodrum’da villa, Alanya’da konut inşaatı; İstanbul’da yol ve altyapı faaliyetleri yapan firmadır. Eren İnşaat, YM İnşaat’ın devamı niteliğindedir.





Eren İnşaat’ın öncülü niteliğindeki firma hangisidir? 



Erene Group bünyesinde faaliyet gösteren YM inşaat firması; 1977 yılında İnşaat Mühendisi Yasin Mollaoğlu tarafından kurularak sektörde yerini almıştır. 1986 yılına kadar resmi ve özel kuruluşlara altyapı, yol, bina ve spor tesisleri yapmıştır. 



Eren İnşaat ne zaman kuruldu?



Eren Group bünyesindeki Eren İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş, 1986 yılında kurulmuştur. Bu tarihten sonra Yasin Mollaoğlu firması ile Eren İnşaat ayrı ayrı inşaat konularında faaliyetlerine devam etmişlerdir. Yasin Mollaoğlu firması kuruluşunun 26.yılında Y.M. Mühendislik İnşaat Sanayi Turizm ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurumsal kimlik kazanmıştır. 



Eren İnşaat’ın yabancı iş ortakları kimlerdir?



2004 yılı itibari ile Alman teknolojisi ile kazısız yöntemli işlerde kendi patentleri olan, Amerika ve Avrupa gibi ülkelerde ürünleri kullanılan Kari Weiss firması ile ortaklık yapılmıştır. 2007 yılında ise şirketin büyümesi devam etmiş olup yine bir Alman firması olan Beton & Rohrbau ile arıtma tesisi ve tünel konularında ortaklığa gidilmiştir.



Eren İnşaat hangi şirketlerin temsilciliğini de yapmaktadır?



Grup şirketleri 2007 senesinde önemli marka ve kuruluşlarla distribütörlük anlaşmaları yapmıştır. Bunlar; İstanbul Büyük Şehir Ulaşım, Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri San. ve Tic. (İsbak A.Ş.), TCDD iştiraki olan Türkiye Vagon sanayi A.Ş. (Tüvasaş) ve Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.’dir. (Tülomsaş). Eren İnşaat, bu marka ve firmaları Mısır – Kahire merkezli şubeleriyle Kuzey Afrika ülkelerinde temsil etmektedir.



Eren Grup, Libya’da neler yapmaktadır?



Eren Group bünyesinde, Libya'da 2007 yılında yeni bir şirket oluşumuna gidilmiştir.

%65 hissesine sahip olunan firma, grubun deneyimini ve teknolojik gücünü, inşaat ve diğer sektörlerde Libya'nın gelişiminde de kullanacaktır.

1977 yılından beri inşaat sektöründe başarılı işlere imza atan EREN GROUP bünyesindeki firmalarında halen 480 kişi istihdam edilmektedir. 



Eren Group Başkanı kimdir? 



YM İnşaat ve Eren İnşaat’ın kurucusu, Eren Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Mollaoğlu’dur. 



Eren Group hangi ödülleri almıştır?



1988 İTO Vergi Ödülü, 1989 İTO Vergi Ödülü, 1991 İTO Vergi Ödülü, 1992 İTO Vergi Ödülü, 1993 İTO Vergi Ödülü ve2005 İstanbul Vergi Dairesi Vergi Ödülü



YM Mühendislik ve Eren İnşaat’ın sahip olduğu sertifikalar hangileridir?



ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 



Eren İnşaat’ın konut projeleri hangileridir? 

Eren İnşaat



Bodrum Yalıkavak Gökçebel 40 Adet Villa İnşaatı:

Yer: Bodrum / Muğla

İş Bitiş Tarihi: Devam Ediyor

İşveren: Eren İnşaat

Projenin Özellikleri: Toplam 4.938 m² betonarme inşaat alanı. 2.200 m³ taş istinat duvarı imalatı. 40 villa için arıtma tesis kurulumu. Çevre düzenleme işleri.


Eren İnşaat



Mahmutlar 168 Adet Konut İnşaatı 

Yer: Alanya / Antalya

İş Bitiş Tarihi: Devam Ediyor

İşveren: Eren İnşaat 

Projenin Özellikleri: 17,388 m² betonarme inşaat alanı. Çevre düzenleme, havuz, 2 adet tenis kortu, ve mini golf sahası inşaatı.



Eren İnşaat’ın devam eden projeleri hangileridir? 



Esenler Çin Çin Deresi Islahı 2. Kısım İnşaatı; Kartal Şube Müdürlüğü Mesuliyet Sahası İçerisinde Su, Kanal ve Yağmur Suyu Yapım, Bakım, Rehabilitasyon İşi; Asya Bölgesi IV Kısım Müteferrik Boru itme İnşaatı; Bodrum Yalıkavak Gökçebel 40 Adet Villa İnşaatı ve Mahmutlar 168 Adet Konut İnşaatı.



Eren İnşaat’ın tamamlamış olduğu projeleri hangileridir?



ALTYAPI PROJELERİ:  Esenler Çin Çin Deresi Islahı 1. Kısım İnşaatı; İstanbul Asya yakası 1. Kısım Dere, Yağmursuyu, Atıksu Bakım Onarım ve Temizlik İşleri; Kadıköy-Maltepe İlçeleri Müteferrik Atık su ve Yağmursuyu Kanal İnşaatı; Beşiktaş Şube Müdürlüğü Mesuliyet Sahası İçinde Su ve Kanal Yapım ve Bakım İnşaatı; Kurbağalıdere Tarak Gemisi ile Temizlenmesi;  Beyoğlu 3.Kısım Kanalizasyon Şebeke İnşaatı; Maltepe Atatürk Cad. ve Pendik E-5 Kavşağı Yol Kanal İnşaatı; Büyükçekmece Haramidere Heyelanları Altyapı ve Sanat Yapıları İnşaatı; Esenler Caddesi 9.Sokak Yol ve Kanal İnşaatı; 2.Kısım Müteferrik Yol ve Kanal İnşaatı; Beşiktaş Emirhan Caddesi Yol ve Yağmursuyu Kanalizasyon İkmal İnşaatı; Üsküdar Belediyesi 4. Kısım Yol ve Kanalizasyon İnşaatı; Beyoğlu Belediyesi 4. Kısım Yol ve Kanalizasyon İnşaatı; Evlerden Katı Atık Alınması ve Yol Temizliği Belediye Hudutları Dahilinde; Beyoğlu Belediyesi 3. Kısım Yol ve Kanalizasyon İnşaatı; Beyoğlu Belediyesi 2. Kısım Yol ve Kanalizasyon İnşaatı; Beyoğlu Belediyesi 1. Kısım Yol ve Kanalizasyon İnşaatı ve Şişli İlçesi İkinci Kısım Yol Kanal İnşaatı. 


KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJELERİ: Bakırköy Osmaniye, Bahçelievler E-5 Alt Geçit Hafif Metro Üst Geçidi ve Bağlantı Yolları İkmal İnşaatı; Bakırköy Osmaniye, Bahçelievler E-5 Alt Geçit Hafif Metro Üst Geçidi ve Bağlantı Yolları İnşaatı; Bakırköy Yeşilköy Demiryolu 2.Altgeçit ve Çevre Yolları Kavşak Düzenleme İkmal İnşaatı; Bakırköy Yeşilköy Demiryolu 2.Altgeçit ve Çevre Yolları Kavşak Düzenleme İnşaatı ve Havsa-Uzunköprü, Meriç Köprülü Yolu Kazı Sanat Yapıları Üst Yapı ve Heyelan Tedbiri Alınması İnşaatı.


BİNA PROJELERİ: Mahmutlar 44 Adet Konut İnşaatı; Esenler Bostan Hali İnşaatı; Kadıköy Kuyubaşı 6000 m2 Konut İnşaatı;  Güngören Mezbahası İkmal İnşaatı; Güngören Mezbahası İnşaatı; 100 Adet Göçmen Konutu İnşaatı Pursaklar /Ankara; Halide Edip Adıvar Mah. Sosyal Hizmetler Bina İnşaatı; Küçükköy ve Bayrampaşa Beton Fabrikası Çeşitli İkmal İnşaatı.


ÇEVRE DÜZENLEMELERİ VE TEMİZLİK PROJELERİ: Kurbağlıdere Tarak Gemisi ile Temizlenmesi; Basınköy Vali Konağı Duvarı, +210+250 m. Aksları Arası Beton Kazık ile Heyelan Önlenmesi İkmal İnşaatı; Avcılar Merkezefendi ve Karacaahmet Mezarlıkları Mevcut Duvar Yükseltilmesi ve Onarım İşi; Beykoz-Kanlıca Meydan Düzenleme İnşaatı; Muhtelif Mahallelerde Park Onarım ve İkmal İnşaatı; Muhtelif Mahallelerde Park İnşaatı; Sular İdaresi Park İnşaatı ve Alibeyköy Eski Elektro-Metal Fabrikası Yeri ile Haliçte Park ve Saha Tanzimi İnşaatı. 


ULAŞIM PROJELERİ: Atatürk ve İnönü Caddeleri (Eski Üsküdar ve Yelkenli Değirmen Cad.) Yol Yapım İnşaatı; Anadolu Yakası Satıh Yol Kaplama Yapılması; İstanbul Yakası Satıh Yol Kaplama Yapılması; Dudullu-İçerenköy-Bostancı arası Ana Arter Yol İnşaatı; Emirgan-İstinye Sahil Yolunda Yıkılan İstinat Duvarının ve Yolun Yenilenmesi İnşaatı; Zincirlikuyu Mezarlık Duvar Onarımı ve Yol İnşaatı; Beyoğlu İstiklal Caddesi 1.Kısım Yaya Bölgesi Düzenleme İnşaatı; Fevzipaşa Bulvarı Akşemsettin Vezneciler, Atatürk Bulvar arası Tercihli Otobüs Yolu İnşaatı; Maltepe Atatürk Cad. ve Pendik E-5 Kavşağı Yol Kanal İnşaatı; 12.Şube Hudutları Dahilindeki Yollarda Asfalt Yama Yapılması İşi; 12.Şube Dahilindeki Yollarda Asfalt Yama Yapılması İşi; Esenler Caddesi 9.Sokak Yol ve Kanal İnşaatı; Tekirdağ-Kınalı, Selimpaşa Otoban Ayrımı Bölünmüş Yol İnşaatı; Beşiktaş Emirhan Caddesi Yol İnşaatı; Seytantepe, Yeşilce, Sanayi, Kuştepe Mahalleleri l.Grup Yol İnşaatı; İzzetpaşa, Çeliktepe, 19 Mayıs Mahallesi 3.Grup Yol İnşaatı; Gürsel Mahallesi 4.Grup Yol İnşaatı; İzmit Batı Kavşağı Sanat Yapıları İnşaatı Ekspres Yol Yapımı İnşaatı; Gebze-İzmit Kesimi Hidrolik Sanat Yapıları ve Duvar İnşaatı Ekspres Yol Yapımı İnşaatı; 14.Şube Yolları Muhtelif Bakım İşleri ve Sanat Yapıları İnşaatı ve 14.Şube Yolları Muhtelif Bakım İşleri ve Sanat Yapıları İnşaatı.


SPOR TESİSİ PROJELERİ: Kasımpaşa Spor Tesisleri İnşaatı; Bayrampaşa Stadyumu Alt Yapı Tesisleri İdari Bina ve Aydınlatma Tesisleri İnşaatı ve Kasımpaşa-Kulaksız Semt Spor Sahası ve Sosyal Tesisleri İnşaatı.



Eren İnşaat iletişimbilgileri nelerdir?



Adres: Merkez Mah. Çavuşbaşı Cad. No: 68 Çekmeköy İstanbul Türkiye

Telefon: +90 216 641 2323

Faks: +90 216 641 2324

E-Posta: info@ereninsaat.com

Web Adresi: www.ereninsaat.com