Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erenkaya İnşaat'tan Vega Residence projesi geliyor!

Mimar Hikmet Erenkaya ve oğlu Ulaş Erenkaya, sahibi oldukları Erenkaya İnşaat ile rezidansta çığır açacak, oldukça iddialı bir projeye imza atıyor. VEGA RESİDENCE’ta 1 1 daireler bile, normal şartlardaki 3 1 daire ile aynı genişlikte.


Mimar Hikmet Erenkaya tarafından 1984 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana da birçok başarılı projenin altında imzası bulunan Erenkaya İnşaat Kocaeli’de yeni bir projeye daha imzasını atıyor. Kandıra yolu üzerinde Çayırköy’de inşa edilen VEGA RESİDENCE sizlere yeni bir yaşam alanı sunuyor. Son dönemde farklı illerden de yatırımcıların gözdesi haline gelen Kocaeli’de inşa edilen VEGA RESİDENCE büyük şehrin hızlı temposunda yaşayan insanların değişen ihtiyaçlarını gidermek için dizayn edilmiş başarılı bir yatırım. Ayrıca konumu itibariyle şehrin karmaşasından uzak ve bir o kadar merkeze yakın bir yerde inşa edilecek olan VEGA RESİDENCE projesi, Kocaeli halkına güven veren Erenkaya ailesinin vizyon projesi olacak. Genç Mimar Ulaş Erenkaya’nın büyük özen ve heyecanla üzerinde çalıştığı proje henüz görücüye çıkmadığı halde merak uyandırmayı başardı.


85 DAİRELİK YENİ PROJE

Projenin yapıldığı alanda İzmit Körfezi'nin kuzeyinden geçecek yeni otoyolun haricinde güneyden geçecek yeni bir otoyolun hazırlık çalışmaları yapılıyor. Otoyolların kesişme noktasında ve şehrin hızla gelişen bölgesinde bulunan VEGA RESİDENCE bu yönüyle de ev sahibi olmakisteyenlerin gözdesi olmaya aday. Geniş bir alana inşa edilen projede toplam 85 daire bulunuyor. 65 adet 1 1, 10 adet 2 1 normal daire, 10 adet de 2 1 çatı dubleks daireler uygun ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyenlerin beğenisine sunuluyor. 


VEGA RESİDENCE’da bir daire sahibi olduğunuzda sadece daire sahibi de olmuyorsunuz. Rahat, konforlu ve güvende yaşayabilmeniz için bütün detaylar zaten sizin yerinize Erenkaya İnşaat tarafından düşünülmüş. İnşaatta kullanılan malzemelerin özelliğini anlatmaya gerek yok. Firmanın bütün projelerinde olduğu gibi VEGA RESİDENCE’da da tüm kullanılan malzemeler en iyiler arasından seçilmiş. Bir otel konforunda ve şıklığında ama aynı zamanda ev rahatlığında hissetmenizi sağlayacak projede daire sayısı olarak en fazla olan kısım 1 1’ler.


EN GENİŞ 1 1’LER

Bu 1 1 ‘lerin özelliği ise Kocaeli’de yapılan projelerdekilerden farklı olarak en büyük metrekareye sahip olması ve tüm evlerin girişinde bir antrenin mutlaka bulunması oluyor. Yani 1 1’de de 2 1’lerde de bir evin sıcaklığını mutlaka  issediyorsunuz. Peki VEGA RESİDENCE evlerinde sizleri ne gibi avantajlar bekliyor? “Alışılmışın dışında bir yaşama hazırlanın” sloganıyla hazırlanan VEGA’da bina girişinde bulunacak olan recepsiyon görevlileri ile transfer hizmetlerinden yemek siparişine, temizlik hizmetlerinden alışveriş hizmetlerine kadar bir çok hizmet ile ilgili bilgi alabilir, gerekli organizasyonları yaptırabilme seçeneğine sahip oluyorsunuz.


TEMİZLİĞİ DÜŞÜNMENİZE GEREK YOK

Binanın çatısında yer alan yaşam alanında, güneşlenme terası, barbekü alanı ve bir havuz ile yaşam alanınıza ekstra keyif katacak. Yoğun temponuz arasında bir de kıyafetlerinizi kuru temizlemeye bırakmayı düşünmeniz gerekmiyor. Kuru temizleme Recidence yaşayanlarına özel indirimli fiyatlarla kıyafetlerinizi evinizden alıp, evinize bırakıyor. Resepsiyona bir telefonunuz yeterli. Tabi evinizin temizliğini de dert etmenize gerek yok. İstediğiniz bir zaman için anlaşmalı temizlik firmamızdan randevu alabilir, işten evinize döndüğünüzde evinizi ilk günkü gibi pırıl pırıl bulabilirsiniz.


YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Oturmayı tercih ettiğiniz yerde siz ve aileniz için en fazla önem verdiğiniz noktalardan biri de güvenlik. ’ta oturmayı tercih ettiğiniz anda bu konu üzerinde titizlikle durulduğunu görüyorsunuz. Otaparka giriş ve çıkışlarınızda, plaka tanıma sistemi ile hızlıca giriş çıkış yapabiliyorsunuz. Recidence içi, çevresi ve otoparkımız kameralar ile 24 saat sizin güvenliğiniz için takip altında. En önemlisi de bina girişlerinde yüz tanıma sistemi ile güvenlik bir üst seviyeye taşınmış durumda.


40 KAMERA İLE KONTROL

Daire kapıları alüminyum kasalı otel tipi güvenlikli kapı olacak. İç kapılar ahşap gövdeli membran (PVC) kaplamalı kapı ve pervazlı olacak. Yaklaşık 40 adet kamera ile asansörler dahil tüm alanlara ait görüntüler kayıt edilecek. Lobide bulunan görevlinin kullanacağı emniyete bağlı acil durum düğmesi konulacak. Lobiden zor kullanarak girmeye çalışan kişilerin asansörleri ve merdivenleri kullanmasını engelleyecek elektronik güvenlik sistemi tesis edilecek. Binanın güvenliği ve ahlak dışı kullanımının engellenmesi için 6 aydan daha az kiralama yapılması bina yönetim planına eklenerek yasaklandı. Binaya giren tüm misafirler kayıt edilecek. Size de sadece bu güvenli ortamın tadını çıkarmak kalıyor.


http://www.vegaresidence.com/


Kocaeli Barış Gazetesi