Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erkanlı Yapı

Erkanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı’dır. Firmanın son projelerinden biri Erkanlı Monza Residence ve Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’dir.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Erkanlı Yapı

Erkanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin ErkanlıErkanlı Yapı sektörde hangi hizmetleri ile yer alıyor?


Erkanlı Yapı, 20 yıldan fazla inşaat sektöründe hizmet vermektedir. Erkanlı Group bünyesinde yer alan firma, üst yapı inşaatlarında faaliyet göstermektedir. Uluslararası alanda da çalışmalarına devam eden firma, Rıza Hüseyin Erkanlı’dır.


2013 Şubat ayı içinde 50 bin TL ile İstanbul’da şube açan Erkanlı Yapı, çevre teknolojileri ve madencilik yatırımları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca dış ticaret alanında da çalışmaları olan firmanın son projesi de Erkanlı Monza Residence’dır.


Erkanlı Yapı’nın referanslarında neler var?


1. Cezayir Doumerdes 482 Konut İnşaatı

2. Cezayir Babouzzar 348 Konut İnşaatı

3. Cezayir Baudougou 66 Villa İnşaatı

4. Cezayir Delly İbrahim 26 Blok, 2 İş Merkezi, Kapalı Otopark İnşaatı

5. Cezayir 135 Villa İnşaatı

6. Ankara Çankaya Erksan Sitesi İnşaatı

7. Ankara Erkanlı Monza Residence


Erkanlı Yapı


Erkanlı Monza Residence özellikleri nedir?


TED Koleji yanında bulunan 65 dönümlük arazi üzerine inşa edildi. Erkanlı Monza Residence projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 4+1 dubleks seçeneklerine yer verildi. Çankaya’ya 12 kilometre mesafede bulunan projenin 2014 yılı içinde teslim edilmesi planlandı. 


Toplam 600 konutun bulunduğu proje Ankara’nın ilk rüzgardan kendi enerjisini üreten binası oldu. Kat bahçelerinde yer aldığı Monza Residence projesi, ekolojik bina olarak tasarlandı. 


Erkanlı YapıProjenin dikkat çeken özellikleri arasında da yüzme havuzu, spor alanları, jakuzi, snack bar, cafe, toplantı salonları, pilates stüdyosu yer aldı. 


2013 Şubat ayı güncellemelerine göre Monza Residence daire fiyatları şöyle: 1+1 daireler 175 bin liradan, 2+1 daireler 320 bin liradan, 3+1 daireler 322 bin liradan,4+1 dubleks daireler 769 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Erkanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili neler söyledi?


Erkanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


Kentsel dönüşüm yapabilme imkanı sağlanınca, İstanbul’daki yatırımlar heyecan verici noktaya geldi. Yatırımcıları kent içlerinde yatırım yapma konusunda ciddi anlamda heveslendirdi. Ancak kentsel dönüşüm çeperlerde kalan firmalara sıkıntı olabilir. İstanbul’da çeperlerde satış anlamında büyük sıkıntılar var. Bizim de şehir içinde olmak için çalışmalarımız devam ediyor. Mecidiyeköy, Sütlüce, Haliç, Göztepe, Kadıköy’de arayışlarımız sürüyor ve anlaşma noktasına geldiğimiz yerler var.


Afet Yasası’nın çıkmasıyla birlikte, siyasi iradenin ‘depreme dayanıklı olmayan yerleri tespit edersem yıkarım’ kararlılığı, kat maliklerini de harekete geçirdi. Ayrıca deprem bilinci gün geçtikçe artıyor. Bazen dönüşümü anlatmak konusunda sıkıntı yaşayabiliyoruz ancak uğraşmak zorundayız, sabırlı olmak zorundayız. Kentsel dönüşüm sayesinde satış sıkıntısı çekmeyiz ve şirketin markalaşmasına katkıda bulunur.


Erkanlı Yapı kentsel dönüşüm projesi nasıl olacak?


www.emlakkulisi.com’un haberine göre; Erkanlı Yapı kentsel dönüşüm projesine başladı. Kartal’a 600 metre mesafede konumlandırılacak olan projede toplam 176 daireye yer verilecek. 2,5 emsal imar hakkına sahip eski sitenin yerine 400 ile 450 civarında dire inşa edilecek. Sitede açık ve kapalı yüzme havuzu, yürüyüş yolları ve spor alanları bulunacak.


Erkanlı Yapı iletişim bilgileri nedir?


İstanbul Merkez

Adres: Vekko Giz Plaza Meydan Sok. NO: 20/72 Maslak/İstanbul

Telefon: 0 212 285 05 75 Faks: 0 212 285 05 76


Ankara Merkez

Adres: Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı No: 55 Çankaya/Ankara

Telefon: 0 312 491 62 06 Faks: 0 312 491 62 05


Kartal Ofis

Adres: Atalar Mah. Zeytinlik Cad. No: 47 Kartal/İstanbul

Telefon: 0 216 473 40 52 Faks: 0 216 473 40 53