Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erol Civelekoğlu kimdir?

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu kimdir? Erol Civelekoğlu, bugüne kadar hangi alanlarda hizmet verdi?


1955 yılında Senirkent’te doğdu. Çarşı esnafından Karahasanlar ’ın Hasan ile Rasih Hoca kızı Ulviye’nin oğludur.


İlk ve ortaokulu Senirkent’te okudu. Akşehir Öğretmen Okulunu ve Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Süleyman Demirel Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalından Yüksek Lisans diploması aldı.


Çorum’da, Bingöl’de ve Isparta’da öğretmenlik yaptı. 1987-1993 yılları arasında Isparta Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 yılı sonunda Süleyman Demirel Üniversitesine geçti. 1994-2005 yılları arasında, Mühendislik Fakültesi Fakülte Sekreterliği ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı yaptı. 2005 yılında Akademik kadroya geçerek Öğretim Görevlisi oldu.


Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen hikâye yarışmasında Türkiye birincisi, “Türkiye Öğretmenler ve Sanatçılar Arası Şiir Yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. 1986 ve 1989 yıllarında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aylıkla ödüllendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Isparta Valiliği ve SDÜ Rektörlüğü tarafından çok sayıda takdirname ve teşekkürle taltif edildi.


Kuruluşundan bu yana, Senirkent Yükseliş Vakfı’nın sosyal ve kültürel bütün etkinliklerinde aktif görevler üstlendi. Birlik ve dayanışma ruhunun canlı tutulması amacıyla “Kültür Şölenleri” düzenledi. 14 yıldır Senirkent Yükseliş Gazetesinin yazar ve yönetim kadrosunda yer aldı. Vakıf yönetiminde 4 yılı başkanlık olmak üzere 10 yıl yöneticilik yaptı.


Isparta Musiki Derneği ve Süleyman Demirel Üniversitesinin Türk Sanat Müziği Korolarına katılarak yüzlerce konser ve gösteride yer aldı. Çeşitli gazete ver dergilerde, şiir, hikâye, makale ve halk edebiyatı derlemeleri yayınlandı. “Senirkent Fıkraları” adlı derleme çalışmasıyla 270 Senirkent fıkrasını kültür dağarcığımıza dahil etti. Isparta Aydınlar Ocağı’nın kurucu yönetim kurulunda görev aldı. Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Başkanlığı yaptı. Halen Türk Ocağı’nın aktif üyesidir.


Erol Civelekoğlu, Öğretmen Nurhan Hanımla evlidir. Oğlu Doçent Dr. Gökhan Civelekoğlu, SDÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı, olarak görev yapmıştır. Erol Civelekoğlu, Kerem ve Görkem adlarında iki torun sahibidir.