Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erol Kaya

Pendik’in 15 yıl belediye başkanlığını yaptıktan sonra AK Parti İstanbul milletvekili olmuştur. İnşaatçılık Erol Kaya’nın baba mesleğidir.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Erol Kaya

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili, inşaatçı Erol KayaErol Kaya kimdir?Aslen Trabzonlu olan Erol Kaya 1 Ekim 1959 yılında Adapazarı’nda doğdu. 1968 yılında İstanbul’a gelen Kaya genç yaşından itibaren ticaretle ve baba mesleği olan inşaatçılıkla uğraştı. 


Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Kaya 2009 yılından Mart 2011 yılına kadar Başbakan Baş Danışmanı olarak görev yaptı. Kaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.Erol Kaya siyasete ne zaman girdi?1985 yılında Kartal’da ilçe başkan yardımcısı olarak siyasi çalışmalara başladı. 1988 yılında Pendik’in ilçe olması ile birlikte ilçe başkanı oldu. 27 Mart 1994, 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 seçimlerinde Pendik Belediye Başkanı olarak seçildi. 15 yıl süren belediye başkanlığı döneminde ilçenin sosyo-ekonomik kalkınması için önemli projelere imza attı. Özellikle “Yerel Kalkınma” alanında ülkemizde ilk uygulamaların mimarı oldu.Erol Kaya hangi kitaplara imza attı?“Belediyelerde Toplam Kalite Yönetimi ve İSO 9001″, “Yerel Yönetimler Reformu ve Belediyelerde Yeniden Yapılanma”, “Kentleşme ve Kentlileşme”, “Yerel Kalkınma Yönetimi”, “Modern Kent Yönetimi”, Muhafazakar Demokraside Yerel Yönetimler Vizyonu” adıyla yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır.


Ülkemizin küresel aktör olma sürecinde yerel yönetimler alanında da uluslar arası yapılanmada etkin rol alabilmek için 2003 yılında oluşturulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin kurucu başkanlığını 2009 yılına kadar sürdürdü. 14 ülkeden 1.100 yerel yönetimin üyesi olduğu bu birlik halen çalışmalarına devam etmektedir.Erol Kaya’nın iletişim bilgileri nelerdir?Web Adresi: erolkaya.com