Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erol Kuzubaşıoğlu - Mimar

KİPTAŞ'ın bir çok konut ve ticari projesine imza atan mimar. Erol Kuzubaşıoğlu, Arima Mimarlık ile Altunizade Konakları'nı, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu ve KİPTAŞ Fatih Konakları'nı tasarlamıştır. İşte Erol Kuzubaşıoğlu kimdir? sorusunun cevabı...


Erol Kuzubaşıoğlu - Mimar

Erol Kuzubaşıoğlu kimdir?Erol Kuzubaşıoğlu hangi okuldan mezun?


Erol Kuzubaşıoğlu 1959 yılında Nizip’te doğdu.İlk ve orta öğrenimini Uşak’ta, lise eğitimini İzmir Özel Türk Lisesinde tamamladı.


Kuzubaşıoğlu, 1976 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde mimarlık eğitimine başladı.1982 yılında Yüksek Mimar olarak mezun oldu.1989 yılına kadar mimarlık büroları ve inşaat firmalarında görev aldı.


1989-1994 yılları arasında Proje Tasarım’ın ortağı ve kurucusu olarak mimarlık ve dekorasyon hizmetleri verdi.Erol Kuzubaşıoğlu, Arima Mimarlık'ı ne zaman kurdu?


Erol Kuzubaşıoğlu, 1994 yılında Arima Mimarlık Ltd.Şti.’ni kurdu. 2005 yılından itibaren Erkan Altuğ ile ortak oldu. 2008 yılında Erkan Altuğ ile Ere Mimarlık Danışmanlık Hizmetleri’ni kurarak, faaliyetlerini Arima Mimarlık Ltd.Şti. ve Ere Mimarlık Danışmanlık Hizmetleri olarak devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.Erol Kuzubaşıoğlu ve Arima Mimarlık projeleri hangileri?


Albayrak Gyo Güneşpark Evleri, Albayrak Gyo Kemerpark Evleri, Armutlu Belediyesi Hizmet Binası, Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Merkez Kampüsü, Bağcılar Bel. Başk. Nikah Salonu&Kültür Merkezi, Başakşehir Başak Center Alışveriş Merkezi, Başakşehir Çarşı, Batman Engelli Rehabilitasyon Ve Spor Merkezi, Bayrampaşa E5 Turizm Ve Ticaret Merkezi Kompleksi, Beşiktaş İnönü Stadyumu, Beyoğlu Dilnihat Özyeğin Üniversitesi, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Beyoğlu Kadımehmet Semt Konağı Ve Çevre Düzenlemesi, Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Kampüsü, Büyükada Resort Hotel Sosyal Tesisleri, Cendere Life And Trade Center, Çalık Holding-Gap İnşaat Altunizade Konutları, Çekmeköy Nişantepe İmamhatip Lisesi, Çengelköy Sosyal Tesis, Denizli Belediyesi Hizmet Binası Ve Çevresi_Yarışma Projesi, Ella Boutique Chocolate Dekorasyon Projesi, Emay İnşaat&Emlak Gyo Mimarsinan Kentplus Konutları, Emek İnşaat Balıkesir Toplu Konutları Emek İnşaat Mecidiyeköy İş Merkezi, Eminönü Ahi Çelebi Camii, Eminönü Belediye Başkanlığı Eminönü Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, Erbilgin Yalısı (1. Derece Tarihi Eser), Eresin Beylildüzü Teras Restaurant, Eresin Life Beylikdüzü Rezidans & Ticaret Merkezi Esenler Kültür Tesisi Ve Zeminaltı Otoparkı, Fatih Kız Yurdu Florya Başkanlık Konutu, Gap İnşaat Basın Ekspress Turizm Ve Ticaret Merkezi, Gdz Gediz Otel_Otel&Organizasyon& Spor&Sağlık Merkezi, Gediz Belediyesi Başkanlığı Terminal Alanı Kentsel Düzenleme Projesi, Gediz Belediyesi Hizmet Binası Güzelce Konutları, Haliç Fuar Alanı, Halkalı Kreş Ve Spor Merkezi, İbb Ataköy Üst Geçit Ve Yaya Köprüsü, İbb Bakırköy İncirli Transfer Merkezi Hükümet K.&Belediye Hizmet B., İbb Beyoğlu Bel. Başk. Kasımpaşa Sosyal Tesisleri, İbb Beyoğlu Bel. Başk. Kasımpaşa Spor Salonu, İbb Beyoğlu Nikah Salonu&Kültür Merkezi, İbb Çengelköy Sosyal Tesisleri, İbb Fatih & Avcılar Sosyal Tesisleri, 


İbb İdo Karaköy İskelesi, İbb Kadın Koordinasyon Merkezi, İbb Kartal Spor Salonu&Olimpik Yüzme Havuzu, İbb Kiptaş Süleymaniye Bölgesi Yenileme Projesi, İbb Kültür A.Ş. Topkapı Genel Merkez Binası İBB SK Başakşehir Stadyumu&Spor Kompleksi, İbb Merter Ek Hizmet Binası, İbb Seyrantepe Hizmet Binası, İbb Sütlüce Haliç Kongre ve Kültür Merkezi, İbb Tip Anaokulu Binası, İbb Tuzla Aydınlı Meyve Sebze Hali, İbb&Meb İlköğretim Ve Lise Binaları Konsept Ve Uygulama Projeleri, İdo Yenikapı İskelesi Ek Binası, İstanbul Kongre Merkezi&Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kampüsü, İzmit Kent Konut A.Ş. Biat, Kadıköy Hasanpaşa Gazhane Kültür Merkezi, Kalamış Pearl Recidences, Kalyon İnşaat Kavacık İş Merkezi, Kalyon İnşaat Metrobüs Merter Üst Geçidi, Karagümrük Stadyumu&Spor Kompleksi, Kartal Kız Öğrenci Yurdu, Kasımpaşa Stadyumu&Spor Kompleksi, Kentplus Fikirtepe Evleri, Kiptas Maltepe Dragos Evleri Giris Saçağı ve Sosyal Tesis, Kiptaş Altunizade Hilal Konutları, Kiptaş Bahçeşehir Konutları, Kiptaş Başakşehir Metrokent Alışveriş M.&Otel&İş M.&Rezidans, Kiptaş Başakşehir Vadi Alışveriş Merkezi, Kiptaş Finanskent Tem Konutları, Kiptaş Gop Medya Ve Yaşam Merkezi, Kiptaş Fatih Konakları, Kiptaş Kağıthane Genel Müdürlük Binası, Kiptaş Kemerburgaz Evleri, Kiptaş Maltepe Başıbüyük Konutları, Kiptaş Maltepe Dragos Konakları, Kiptaş Sefaköy Evleri&Ticaret Merkezi, Kiptaş Yeşilvadi Konakları, Kiptaş Zeytinburnu Ticaret ve Yaşam Merkezi, Komer Kuşdası Kongre Merkezi, Konsept A6 Şile Projesi, Küçükçekmece Bel. Başk. Cennet Mahallesi Kültür Merkezi, Küçükçekmece Halkalı Alışveriş Merkezi 508 Ada 16 Parsel, Küçükçekmece Halkalı Çarşı 510/1 Parsel Küçükçekmece Halkalı Çarşı 555/3 Parsel Küçükçekmece Halkalı Çarşı 636-1 Parsel Kütahya-Gediz 195 Ada 1905 Parsel Konut, Kütahya-Gediz 339 Ada 664 Parsel Konut, Makyol Beylikdüzü Konut Ve Ticaret Merkezi, Masko İkitelli Alışveriş Merkezi...Erol Kuzubaşıoğlu ve Arima Mimarlık iletişim bilgileri neler?


Adres: Mahmut Sadık sk. No:14 34722 Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Web: arimamimarlik.com