Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ertan Peynircioğlu kimdir?

1 Haziran 2016 tarihli atama kararı ile Niğde Valisi olan Ertan Peynircioğlu kimdir? Ertan Peynircioğlu bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Ertan Peynircioğlu, 13 Aralık 1963 Aydın doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Aydın İli İncirliova İlçesinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1985 yılında mezun olan PEYNİRCİOĞLU, 1985 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.   


Sakarya İli Kaymakam Adaylığı ve Eynesil İlçesi Kaymakam Vekilliği yapan Ertan PEYNİRCİOĞLU, 1989 yılında İçişleri Bakanlığı 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu bitirerek Adana İli Feke İlçesine atanmıştır. Daha sonra Bingöl İli Karlıova İlçesi, Kars İli Kağızman İlçesi, Manisa İli Sarıgöl İlçesi, İzmir İli Bayındır İlçesi, Afyon İli Dinar İlçesi, İzmir İli Menderes İlçesi, Bursa ili Orhangazi İlçesinde Kaymakam olarak, Isparta İlinde ise Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 


28 Eylül 2011 tarihinden itibaren Salihli İlçesinde Kaymakam olarak görev yapmaktadır.   1987 - 1988 yıllarında 1 yıl süre ile İngiltere'de yabancı dil ve mesleki eğitim görmüştür.   


Evli, iki çocuk babasıdır.