Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erzurum Aziziye Ilıca başvuruları sona eriyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap projesi kapsamında inşa ettirilmekte olan 3+1 nitelikli 126 adet konut için başvuru dönemi bugün sona eriyor..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Erzurum Aziziye Ilıca 2.Etap projesi kapsamında inşa ettirilmekte olan 3+1 nitelikli 126 adet konut kuralı satış yöntemi ile satılıyor. 


12 Eylül'de başlayan TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca başvuruları bugün sona eriyor. Erzurum Aziziye Ilıca başvuruları, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ nin Erzurum ili şubeleri aracılığı ile yapılabiliyor.


Konutların fiyatları 163 bin 274,46 lira ile 182 bin 694 lira arasında değişiyor. Konut alıcılarının başvuruları 3 kategoride kabul ediliyor:


1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Sosyal Güvenlik Kurumundan Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar)


2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”


3. Kategori olan “Diğer Konut Alıcı Adaylarının”


TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca kura çekilişi


TOKİ Erzurum Aziziye Ilıca Konutları için kura çekilişi 1 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek. Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 60 adet yedek hak sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016