Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erzurum Aziziye’de 126 konutun hak sahipleri belirlendi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum’un Aziziye’de 126 konutun hak sahipleri belirlendi..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum’un Aziziye’de (Ilıca Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi) inşaatları tamamlanmış 126 adet konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.


Kura töreni dün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde noter huzurunda çekildi.


Erzurum Aziziye’de 126 konutun hak sahipleri belirlendi!


TOKİ ile Aziziye Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Ilıca ve Yeşil Mahallelerinde ekonomik ömrünü doldurmuş konut ve iş yerleri yerinde dönüşüm modeliyle projeye başlanıldı. Projede 336 konutun yanı sıra 114 iş yeri ve cami bulunuyor. Kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine konutları teslim edildi. Kalan konutlar ise kura ile satışa sunuldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 126 konuta 14 engelli olmak üzere 272 başvuru yapıldı.


“Orta Gelir Grubu” kapsamındaki 3+1 planındaki konutlar 1.020 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat ve 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.


Yöreye özgün olarak inşa edilen projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Yerleşim alanı; çarşısı, camisi ve diğer sosyal donatıları ile nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016