Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erzurum Palandöken Malmeydanı 1. Etap teslimleri başladı!

TOKİ Erzurum Palandöken Malmeydanı 1. Etap Konutları bugün teslim edilmeye başladı. Teslimler 31 Mayıs'a kadar tamamlanacak..


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

TOKİ Erzurum Palandöken Malmeydanı 1. Etap Konut Teslim işlemleri bugün başladı. Teslimler, 31 Mayıs 2017 tarihine kadar, ekte yer alan Konut Teslim Programına göre gerçekleştirilecek.


Bu çerçevede ;           

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin Müşavir Firması olan TÜMAŞ- TÜRK MÜH.MÜŞ.VE MÜT.A.Ş tarafından Erzurum Malmeydanı Şantiyesinde gerçekleştirilecektir.

Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.


Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecektir.


3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı Türkiye Halk Bankası A.Ş. Erzurum Şubesi tarafından tahsil edilecektir; bu aşamada aracı Banka tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştiril-meyecektir.

Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:  


Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin haksahibinde bulunan nüshası,

Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

KDV tutarının yatırıldığına dair fatura. 


Belgeler eksiksiz ise konut alıcılarına, müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır. 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016