Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Esentepe

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Şişli ilçesine bağlı mahalledir. Esentepe’de yerleşim 1960’lı yıllarda emekli subaylar ve gazeteciler için yapılan siteler ile başlamıştır. İstanbul’un metrekare bazında en değerli lokasyonlarından biridir.


Esentepe

Esentepe nerede yer alıyor?


Esentepe; İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Şişli ilçesine bağlı bir semttir. 1960’lı yıllarda yerleşimin, subaylar, gazeteciler için yapılan sitelerle başladığı Esentepe, 1960’lı yıllardan sonra iş merkezi olmaya başladı. Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş ile komşudur.


Esentepe

Gazeteciler Sitesi Temel Atma Töreni

1990Esentepe’deki gazeteciler ve emekli subayların konutları nasıl hayata geçirildi?


Esentepe’de ilk yerleşim başladığı Gazeteciler mahallesi için Şişli Belediyesi bir proje gerçekleştirmeyi planlıyor. Gazeteciler mahallesi ilk kurulduğu yıllarda 230 gazetecinin yaşadığı bir mahalleyken şimdi az sayıda gazetecinin yaşam alanı oldu. Şişli Belediyesi ise bu gazetecilerin hangi evlerde yaşadığına dair evlere bir plaket çalışması yapmayı planlıyor. Bunun dışında bu mahalle ile ilgili Remzi Kitapevi’nin de desteğini alarak bir de kitap çıkaracaklar.


Emekli Subay Evleri ile ilgili ise bir kentsel dönüşüm projesi gündemde yer alıyor. 1960 dönemindeki darbe sonucunda emekli edilen subayların yaptırdığı evler, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkılıp yerine daha fazla konutun yer aldığı, yeni deprem yönetmeliğine uygun evlerin yapılması planlanıyor.


Esentepe’de yer alan projeler hangileridir?


1. Doğa Vadi

2. Doğa Tepe

3. Kempinski Residence

4. Q Stüdio

5. Torunlar Tower

6. Selenium Panorama

7. Soyak Soho

8. Ntepe

9. İstanbloom

10. Astoria Residence

11. Sardunya Apartmanı

12. Gez Evler


EsentepeDoğa Vadi Evleri’nin özellikleri nedir?


Esentepe’de konumlandırılan Doğa Vadi Evleri; 2+1, 3+1 ve 5+1 dairelerden oluşuyor. 15 bağımsız bölüm olarak tasarlanan projede; 90 ile 150 metrekare arasında değişen daireler yer alıyor. Mecidiyeköy’e 10 kilometre, Eyüp'e 3 kilometre mesafede bulunan Doğa Vadi Evleri 2010 yılında 130 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim Bilgileri:


02126252196

www.avrupapy.comEsentepeQ Stüdyo projesinde satış fiyatları ne kadar?


ToyaBigg tarafından Esentepe’de hayata geçirilen Q Stüdyo; 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden meydana geliyor. 37 konuttan oluşan Q Stüdyo, 4 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. 2014 yılında teslim edilmesi planlanan proje, Boğaz'a 12 dakika uzaklıkta konumlandırıldı. Proje kapsamında  24 saat güvenlik hizmeti, otopark, hobi odası, cafe lounge, misafir odaları, müzik odası, video odası, etkinlik odaları, dalga havuzu, sauna ve fitness center yer alırken, daireler 2013 Ocak ayında 216 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim Bilgileri:


0212 229 66 77

www.qstudioesentepe.comEsentepe


Soyak Soho projesinin özellikleri nedir?


Soyak Yapı’nın Esentepe’de hayata geçirdiği projesi olan Soyak Soho, 78 katlı tek blok olarak yer aldı. 1+1, 1+1 dubleks, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan dairelerin büyüklükleri; 65 metrekare ile 252 metrekare arasında tasarlandı. Soyak Soho Evleri’nde; teknik servis ve bakım hizmeti, ortak alanların temizlik ve bakımı, uyandırma servisi, bellboy, ilaçlama hizmeti, bitki ve bahçe bakımı, çöp toplama, yönetici/idari personel hizmeti, temizlik ve house keeping, gün boyu alışveriş servisi, kuru temizleme ve ütü, terzi, araç yıkama, araca yakıt doldurma, lostra, taksi, yemek servisi, çocuk bakımı, özel şoför, gayrimenkul danışmanlığı, eşya taşıma ve nakliye, kurye, boya yapımı hizmetleri verilirken, 2012 yılında  348 bin Euro'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim Bilgileri:


444 7646

www.soyak.com.tr