Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eskişehir Loft

Özdilek Grubu’nun ilk konut projesidir. Eskişehir Loft, şehrin göbeğindeki Yasin Çakır Un Fabrikası’nın yerine yapılan projedir. Eskişehir Loft projesi, akademisyenlerin ve öğrencilerin tercihi ve içindeki müzesiyle Eskişehir'in entelektüel çevreye hitap eden konut projesi haline geldi.Eskişehir Loft
Eskişehir LoftEskişehir Loft projesinin özellikleri nelerdir?Özdilek Grubu ilk konut projesine Eskişehir’den start verdi. Arsa payı hariç 16 milyon liraya mal olan Eskişehir Loft’ta 73 konut bulunuyor. Eskişehir’in göbeğinde atıl kalmış un fabrikası, kaderine terk edilmek yerine Özdilek Grubu’nun konut projesiyle yeni bir yaşama kapılarını açtı.


Özdilek Grubu, un fabrikasının yönetim binası olarak kullanılan 2 katlı eski yapıyı da müze kafeye dönüştürdü. Fabrikanın eski halinin fotoğraflarla anlatıldığı müze kafe, 73 konutluk projenin sosyal alanlarından biri olarak tasarlandı.


Bugün Gazetesi’nin 21 Temmuz 2012 tarihli haberine gör; arsa payı hariç 16 milyon liraya mal olan konutların yanı başında alışveriş ve SPA merkezi bulunuyor. Porsuk Çayı’na yürüme mesafesinde bulunan projede her daireye 2 kapalı, 2 açık olmak üzere otopark ve bir depo alanı sunulan konutların fiyatı 223 bin lira ile 404 bin lira aralığında değişiyor.


Projenin bir diğer sosyal alanı da SPA merkezi. Eski ve yeniyi bir araya getiren spa merkezi, un fabrikası binasının dışında sıfırdan yapılan bir ek bina olarak tasarlandı. 3 bin metrekare alana kurulan merkezin içinde hamam, sauna, buhar ve masaj odaları, havuz, VIP odalar, fitness center, aerobik ve dans stüdyoları yer alıyor.Eskişehir Loft


Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, proje için neler söyledi?Milliyet Gazetesi’nin 21 Temmuz 2012 tarihli haberine göre; Özdilek Grubu’nun ilk konut projesi olan Eskişehir Loft projesiyle ilgili konuşan Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, “Yıllarca pek çok işçinin ekmek kapısı olan eski un fabrikası, boşaltılmış, kaderine terk edilmişti. 2 yıl önce binanın yeniden yorumlanarak konut alanına dönüştürülmesine karar verildi. Dönüşüm ile Eskişehir’in en merkezi yerindeki binanın yorulmuş duvarları onarıldı, binası ve otantik yapısı korunarak yenilendi” dedi.


Projede bir de spa merkezi olduğunu belirten Özdilek, “Spa merkezi, un fabrikası binasının dışında sıfırdan yapılan bir ek bina olarak tasarlandı. Ancak eski binadan yeni binaya açılan geçiş yolu ile tarihi ve modern yapılar birleştirilmiş oldu. Loft Projesi ile fabrika ve endüstriyel yapıların yoğunlukta olduğu Tepebaşı bölgesi modern bir bölgeye dönüştü. Aynı zamanda bir üniversite kenti de olan Eskişehir, Loft Projesi ile sahip olduğu modern havayı pekiştirecek.”Eskişehir Loft'ta fiyatlar kaç TL’den başlıyor? Eskişehir Loft projesi 21 bin metrekare arsa alanında inşa ediliyor. Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil A.Ş imzası taşıyan projede 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.


Emlakkulisi.com’un 8 Ocak 2013 tarihli haberine göre; Eskişehirloft Evleri; 


2+1 konutlar 270 bin liradan, 3+1 konutlar 270 bin liradan ve 3+1 dubleks konutlar ise 330 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.Eskişehir Loft’ta konut tipleri neler?Eskişehir Loft Konutları'nda konut tipleri  2+1, 3+1 ve 3+1 dubleks olarak tasarlandı. 73 konuttan oluşan projede banka kredisi ile konut sahibi olunabiliyor.Eskişehir Loft’un iletişim bilgileri nelerdir?Telefon: 0222 330 3434


Web Adresi: www.eskisehirloft.com