Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eskişehir yolu - Ankara

Ankara’yı Eskişehir’e bağlayan karayoludur. Eskişehir yolunun Ankara merkezindeki adı İsmet İnönü Bulvarı’dır. Eskişehir yolu, Next Level, Via Green ve Tepe Prime gibi ticari projelerin de adresidir.
Eskişehir yolu - Ankara
Eskişehir yoluEskişehir yolu neresidir? D-200 Eskişehir Yolu Ankara'yı Temelli ve Polatlı üzerinden Eskişehir'e bağlayan önemli devlet yollarındandır. Yolun Ankara şehir merkezinden geçen kısmının resmi adı İsmet İnönü Bulvarıdır. Yol aynı zamanda yine Polatlı üzerinden İzmir'e geliş-gidişler için kullanılmaktadır. Eskişehir Yolu'nun şehir merkezi ile Ankara çıkışı arasında kalan kısmı çok sayıda devlet binası ile tanınmıştır. Sayıştay, Dışişleri Bakanlığı, Milli Kütüphane, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, MTA, Diyanet İşleri Başkanlığı ve MGK binası bunlardan en çok bilinenleridir.


Eskişehir Yolu ve çevresi Söğütözü, Çukurambar, Beysukent, Çayyolu, Ümitköy, Bilkent gibi Ankara'nın yeni ve zengin semtleri ile çevrelenmiştir. 2011 yılı itibariyle yol üzerinde metro hattı inşaatı sürmektedir.Eskişehir yolu - Ankara
Eskişehir Yolu'nda çok sayıda üniversite kampüsü de bulunmaktadır: Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsleri bunlardan bazılarıdır.Yol artan trafiği ile de dikkat çekmektedir. Yol çevresindeki yerleşimlere ek olarak şehirlerarası trafik de buradan geçmektedir. Ayrıca Etimesgut ve Sincan semtleri de kısmen bu yoldan yararlanmaktadır. Yol Ankara Çıkışı'nda Çevre Yolu'na bağlanmaktadır.Eskişehir yolu üzerinde hayata geçirilen projeler hangileridir?Next Level: Ankara'da toplamda 19 bin 590 metrekarelik arsa alanı üzerinde yükseliyor. Pasifik İnşaat'ın hayata geçirdiği Ankara Next Level projesi kapsamında 65 rezidans konut tipi, 45 suit daire tipi ve 133 ofis yer alıyor. 

Ankara Next Level Residence kapsamında kütüphane, televizyon kısmı, fitness center, pilates, yoga, toplantı alanları, sauna ve buhar odası bulunuyor. Eskişehir yolu - Ankara
Next Level


Haziran 2013 itibariyle ofislerin satış fiyatları 1 milyon 444 bin 575 liradan başlangıç gösteriyor. Konutların fiyatları ise 761 bin TL ile 1 milyon 882 bin TL arasında farklılık gösteriyor. 

Ankara Next Level ödeme planı yüzde 25 peşinatla yapılıyor. Sonrasında banka kredisiyle vadelendirme ve 18 ay firma bünyesinde taksitlendirme yapılıyor. 


Ankara Next Level teslim tarihi 2013 senesi içinde Eylül ayı olarak belirlendi. 


Next Level adres: Eskişehir Yolu ( Dumlupınar Bulvarı) No:3 Söğütözü / Ankara

Telefon: 0312 284 47 47 

Web Adresi: http://www.nextlevel.com.tr/Via Green: Konum olarak Ankara'da yer alan ofislerin metrekare birim fiyatı 4 bin 800 TL'den başlıyor. Projede banka kredisi kullanarak ofis sahibi olunabiliyor...


Doğaya ve çevreye saygılı, Ankara’nın modern ofis projesi VIA Green, en üst teknolojik standartlarda inşa edilmiş, yüzde 40’lara varan enerji tasarrufu sağlayan yapısı ve farklı mimarisi ile de başkente yeni bir vizyon kazandırıyor.

Şehrin en hızlı gelişen aksı Eskişehir yolu üzerinde yükselen proje, toplam 45.000 m2 inşaat alanına sahip; büyüklükleri 80 m2 ile 370 m2 arasında değişen 122 ofis, 2 restoran, 3 mağaza, 5 kafe ve 2 dükkandan oluşuyor. VIA Green, iş merkezlerinin alışagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, yatay iki bloktan meydana gelen yenilikçi bir mimari tasarıma sahip.


Eskişehir yolu - Ankara

Via Green


Ankara’nın ilk Leed sertifikalı İş Merkezi olmaya aday VIA Green, maksimum enerji verimliliği ön planda tutularak tasarlanmış, diğer binalara oranla yüzde 50’ye varan su tasarrufu, merkezi konumu itibariyle ve karbon emisyonunu azaltmaya yardımcı olacak yapısı ile de tam bir çevreci proje özelliğine sahip. 


VIA Green,  kat aralarında bulunan ve özel peyzajla dizayn edilen kat bahçeleri ile nefes aldıran, doğayı yaşamın içine alan örnek bir proje…


Telefon: 0312 286 69 91

Web adresi: http://www.bayraktarinsaat.com.tr/Tepe Prime: Tepe İnşaat’ın Ankara’da hayata geçirdiği Tepe Prime’da bulunan tüm ofislerin satış süreci Ocak 2013 itibariyle sona erdi.


Ankara-Çankaya’da hayata geçirilen Tepe Prime ofis projesi Eskişehir Yolu üzerinde yükseliyor. Tepe İnşaat imzası taşıyan Ankara Tepe Prime projesinin inşaat alanı 28 bin metrekareye ulaşıyor.


Eskişehir yolu - Ankara
Tepe Prime


326 adet bağımsız birimin bulunduğu Ankara Tepe Prime projesinde ofis ve mağazalar yer alıyor. Son olarak 2 ofisin de satıldığı projenin satış süreci sona ermiş durumda. Ankara Tepe Prime projesinde kapalı otopark alanı, toplantı salonu ve güvenlik imkanları mevcut. 


Telefon: 0312 287 0 666

Web Adresi: www.tepeprime.com.tr