Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Etem Ülkütaş kimdir?

1995 yılından itibaren, İZMİR’de kurmuş olduğu ETM MİMARLIK LTD.ŞTİ'nde proje ve uygulama çalışmalarını sürdüren Mimar Etem Ülkütaş kimdir?


Etem Ülkütaş kimdir? Etem Ülkütaş, 1969 yılında AFYON'da doğdu. 1986 yılında Afyon Lisesi, 1991 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu.


Mimarlar Odası çeşitli kurul ve komisyonlarında görevler üstlendi. 2000-2004 yılları arasında Mimarlar Odası  İzmir  Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2011 yılı İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihe Saygı Yerel Koruma ödülleri asil Seçici Kurul Üyesidir. 


İstanbulda 1992 yılında kurmuş olduğu ETM MİMARLIK OFİSİ’nde Otel ve Konut yapıları ile ilgili proje ve uygulamalarda bulundu. 


1995 yılından itibaren, İZMİR’de kurmuş olduğu ETM MİMARLIK LTD.ŞTİ'nde proje ve uygulama çalışmalarını sürdürmektedir.


ETM MİMARLIK

1992 Yılında İstanbul Beşiktaş’ta ETEM ÜLKÜTAŞ tarafından kurulmuş ETM MİMARLIK, 1995 yılından itibaren ETM MİMARLIK LTD.ŞTİ. olarak İzmir Alsancak'ta bulunan ofisinde, restorasyon, proje, uygulama ve kentsel tasarım çalışmalarını sürdürmektedir. 


İzmir Vali Konağı, Peterson Köşkü, SHÇEK Rehabilitasyon Merkezi, Güzelbahçe Güzeltepe Konakları, TCDD Karşıyaka ve Aydın Gar Binaları, M.E.B. İlköğretim ve Anaokulu Tip Projeleri, Bergama Kapalı Çarşı, Ödemiş Kasap Hali, Eski Hükümet Konağı, Tarihsel Çevrede Katlı Otopark, Şirince ST.DEMETRIUS Kilisesi, Güllü Konak, Doktorun Evi, Erdem Konağı, Şarap Fabrikası, Nesin Vakfı Matematik Köyü, Oya Narin Çiftliği, İSTANBUL Nişantaşı Tekstil İş Merkezi, Güneşli Fatih Radyo-TV Binası, Aydın Karacasu Aphrodisias Butik Otel, AVM ve Heykel Atölyeleri projeleri arasında yer almaktadır.